KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Döverek senet imzalattılar
Döverek senet imzalattılar
Polis-Adliye
10 Aralık 2010 Cuma 17:01
  • 4851
  • 4

Döverek senet imzalattılar

Yenişehir Mahallesi’nde emlakçılık yapan bir şahsa zorla senet imzalattığı iddia edilen 5 zanlı gözaltına alındı

İzmit Yenişehir Mahallesi üzerinde emlakçılık yapan bir şahsı darp ederek, zorla senet imzalattığı iddia edilen 5 kişi gözaltına alındı. Olay iddialara göre şöyle gelişti: Yenişehir Mahallesi üzerinde emlakçılık yapan Duran G. isimli şahıs bundan bir yıl önce aracılık yapan Metin K. ile birlikte Yılmaz B. isimli bir kişiye arazi sattı. Ancak Yılmaz B. aldığı arazinin kendisine söylenen yerde olmadığını öğrenince araziyi almaktan vazgeçip parasını geri istedi. Duran G. araziyi aldı ancak kendisi bir türlü parasını ödemedi. Yaklaşık bir yıldır parasını almaya çalışan Yılmaz B., önceki gün yanına Özkan Y., Murat U. ve Ozan Y.`yi de alarak Metin K. ile buluştu.
 

POLİSTEN YARDIM İSTEDİ
Körfez`de buluşan grup zorla Metin K.`ye 10 bin TL`lik senet imzalattı. Bunun ardından da Metin K.`yi zorlayarak Duran G.`yi arayıp işyerine geleceğini söyletti. Daha sonra Yenişehir Mahallesi`ndeki iş yerine giden grup Duran G.`yi darp etti. Feci şekilde dövülen Duran G.`ye ardından da zorla 50 bin TL`lilik senet imzalatıldı. Yılmaz B. ayrıca Duran G.`nin üzerinde bulunan 21 bin TL`lik paraya ve cep telefonuna da el koydu. Senedi alan zanlılar olay yerinden ayrıldı. Duran G. kendine gelir gelmez polisi arayarak yardım istedi. Asayiş şubesine bağlı gasp bürosu ekipleri yapılan soruşturma kapsamında şahıslarla kovalamacaya girdi.
 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER
Şahısların bulunduğu araç Körfez ilçesinde ele geçirildi. Yapılan soruşturma kapsamında 5 kişi Körfez ve Hereke`deki evlerine yapılan baskınlarla yakalandı. Gözaltına alınan zanlılardan Yılmaz B.`nin evinde 10 bin TL`lilik, Özcan Y.`nin evinde de 50 bin TL`lik senetler bulundu. Asayiş şubesinde ifadeleri alınan zanlıların 21 bin TL ve cep telefonunu aldıklarını kabul etmedikleri bildirildi. Gözaltına alınan zanlılardan İsmet Ö.`nün daha önceden gasp ve terör örgütüne üye olmaktan sabıkasının olduğu öğrenildi. İfadeleri tamamlanan 5 zanlı yağma, gasp, mala zarar verme ve kasten yaralama suçlarından adliyeye sevk edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ