KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7084 TL
  • 6.3256 TL
  • 7.3880 TL
Kocaeli Zirve
Gebze il olacak
Gebze il olacak
Siyaset
22 Nisan 2010 Perşembe 15:31
  • 4

Gebze il olacak

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in, ''Gebze’de kimse il olmayı istemiyor'' sözlerine tepki göstererek, Gebze’nin CHP iktidarında il yapılacağını belirtti

CHP Gebze İlçe Başkanı İsmet Kara, belediye başkanı Adnan Köşker`in açıklamalarını değerlendirdi. Köşker`in, “Gebze`de kimse ilçemizin bağımsız il olmasını istemiyor” sözlerine sert eleştiriler yöneltti. Kara yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “Gebze Belediyesi Başkanı Adnan Köşker`in, Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, ‘Gebze`de kimse bağımsız il olmayı istemiyor` sözleri AKP`nin Gebze`ye bakışının bir sonucudur.

REFERANDUM YAPILSIN
Gebze; sanayisi, nüfusu, toplumsal yapısıyla çoktan il olmayı hak etmiş bir kent. Gebzeliler de her zaman il olmayı istiyor. Gebze`yi önce böldüler şimdi de bu şekilde açıklamalar yaparak il konusunu sulandırmaya çalışıyorlar. Gebze`de kim il olmayı istemiyormuş Sayın Köşker açıklasın da herkes öğrensin. AKP`yi Gebze`ye il konusunda referandum yapmaya çağırıyoruz. O zaman gerçek neymiş herkes görür. Gebze, CHP iktidarında mutlaka il yapılacak. Bunu da herkes bilsin.”

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ