KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
40 yılı devirdiler
40 yılı devirdiler
Güncel
11 Nisan 2010 Pazar 14:21
  • 1353
  • 0

40 yılı devirdiler

Körfez Yarımca’nın en tanınmış esnaflarından Ali Baba Şarküteri’nin sahibi Ali Tezel ve eşi Sevim Tezel evliliklerinde 40 yılı geride bıraktı

Günümüzde evlilikler uzun sürmüyor. Belki insanların bir birine tahammül dereceleri azaldı belk de günümüz gençliğinin tabiriyle ‘evlilik aşkı öldürüyor`. Fakat Tezel çifti tüm bu iddiaları yalanlarcasına mutlu birlikteliklerini devam ettiriyor. Çifti önceki akşam evliliklerinde tam 40 yılı devirdi. Körfez`e bağlı Yarımca Mahallesi`nde Ali Baba Şarküteri`yi işleten Ali Tezel “Yarımca`nın en güzle kızıydı” dediği ve bundan tam 40 yıl önce aşık olduğu komşu kızı Sevim Hanım ile dünya evine girmişti.

BÜYÜK BİR AİLE OLDULAR
Tezel çifti önceki akşam evliliklerinin 40. yılını kutladı. Buzz Restaurant`ta oğulları Serdar ve Serkan, gelinleri; Ceyda ve Özlem, torunları; Yiğit Ege, Ali Kerem ve Ayşe Naz ile 40. yılını kutlayan Tezel çifti, kocaman bir aile olmanın mutluluğu içindeydi. Ali Baba Şarküteri`nin sahibi Ali Tezel, 12 Nisan 1970 yılında başlayan berberliği boyunca yuvalarında sevgiyi ve saygıyı hiç eksik etmediklerini söyleyerek “ Her şeyim” dediği eşi Sevim Hanım`la bir 40 yılı daha geçirmek istediğini ifade etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ