KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Derince Necatibey İ.Ö.O. SULAR ALTINDA!...
Derince Necatibey İ.Ö.O. SULAR ALTINDA!...
Eğitim
07 Nisan 2010 Çarşamba 17:45
  • 2977
  • 0

Derince Necatibey İ.Ö.O. SULAR ALTINDA!...

Derince Necatibey İ.Ö.O., aralıklarla devam eden yağmur nedeniyle sular altında kaldı. Okul yetkilileri her yağmur yağdığında okulu su bastığını belirterek, önlem alınmasını istedi

Aralıklarla devam eden yağmur, bir eğitim kurumumuzu sular altında bıraktı. Derince 60 Evler Mahallesi`nde dere yatağında bulunan Necatibey İ.Ö.O., yine sular altında kaldı. 3 binadan oluşan okulun zemin katlarını su bastı. Özellikle A ve B bloklarında bulunan bazı sınıflarla, 100 kişilik çok amaçlı salon ve kazan dairesi su baskınından fazlasıyla nasibini aldı. Okul yönetimi ve okul aile birliği yöneticileri bu konuda yetkililere başvurduklarını ancak bir sonuç alamadıklarını söyledi.

HER YIL AYNI ŞEY
Konuyla ilgili açıklama yapan okul aile birliği başkanı Bülent Tunçcu, okulun kuruluşundan itibaren her yıl aynı şeyi yaşadıklarını belirterek şunları söyledi: “Bizler okulumuzla ilgili yaşanan su basmalarıyla ilgili her yıl aynı şeyi yaşıyoruz. Bıktık artık. Okulumuz eski bir dere yatağının ortasına yapılmış. Zemin katlarını her yıl su basıyor. Durum içler acısı. Biri 3 katlı, diğer ikisi 2`şer katlı olan 3 ayrı binamız var. Ancak A ve özellikle B binamızda sorunlar var. Zemin kattaki eğitim birimleri yerin altında ve pencereler de 2 metre yükseklikte bulunuyor.

ZEMİNİ TAMAMEN SU BASTI
Yağan her yağmurda bizim durumumuz bu. Defalarca yetkililere başvurduk bir sonuç alamadık. Bloklarımızın altında 100 kişilik tiyatro salonu, teknoloji tasarım odaları, erkek tuvaletleri var. Hepsini su basıyor. Bu blokların bir üst katında da anasınıfları, 1 ve 2. sınıflarımız var. A blokta su pompamız var, suyu her seferinde çekiyoruz. Ancak B blokta su pombamız olmadığı için çilemiz devam ediyor. Lütfen yardımcı olun ve bizi bu zor durumdan kurtarın. Çünkü bu durum çocuklarımızın hem eğitim ve öğretimlerini etkiliyor, hem de sağlıklarıyla ilgili tehlike oluşturuyor. Gereğinin yapılması hususunda başvurularımızın bir işe yaramadığı göz önüne alındığında, sizlerden bir şey yapılmasını tekrar tekrar rica ediyoruz.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ