Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5456 TL
  • 6.2837 TL
  • 7.2835 TL
Kocaeli Zirve
Tabip Odası’nda kazanan Doç. Dr. Cüneyt Özkürkçügil
Tabip Odası’nda kazanan Doç. Dr. Cüneyt Özkürkçügil
Güncel
09 Mayıs 2010 Pazar 21:28
  • 5661
  • 4

Tabip Odası’nda kazanan Doç. Dr. Cüneyt Özkürkçügil

Kocaeli Tabipler Odası’nın kıran Kırana geçen kongrede Doç. Dr. Cüneyt Özkürkçügil 491 oy alarak Kocaeli Tabip Odası başkanlığına seçildi

Her dönem sağ ve sol görüşü temsilen iki farklı grubun yarıştığı Kocaeli Tabip Odası`ndaki seçimler yine çok çekişmeli geçti. Kongrede oy kullanama hakkı olan 1756 delegeden 937`si oy kullandı. Kullanılan oylardan 491`ini Doç. Dr. Cüneyt Özkürkçügil`in alırken Prof. Dr. Mustafa Yıldız ise 448 oyda kaldı 10 oy geçersiz sayıldı. Bu sonuca göre Doç. Dr. Cüneyt Özkürkçügil Kocaeli Tabip Odası`nın yeni başkanı oldu.


KIRAN KIRANA SEÇİM 

Her dönem sağ ve solu temsilen iki farklı grubun yarışına sahne olan Kocaeli Tabipler Odası`nda yapılan olağan kongresi yine çok çekişmeli geçti. Solu temsil eden Doç. Dr. Cüneyd Özkürkçügil`in başkan adayı olarak bulunduğu Çağdaş Demokratik Hekimler Grubu ile sağı temsil eden Prof. Dr. Mustafa Yıldız`ın başkan adayı olduğu Değişim Grubu`nun yarışına sahne olan kongrede, farklı grupları destekleyen hekimlerin birbirlerine karşı iyimser ve samimi yaklaşımları dikkat çekti. Oda binasında yapılan kongreye katılım diğer yıllara oranla daha yüksekti.
 

KARANFİLLE KARŞILADILAR
Tabipler Odası`nda iki gün süren kongrede seçim vardı. Cumhuriyet Mahallesi Plajyolu Mahallesi`ndeki oda binasında yapılan oy kullanmaya gelen hekimler, her iki grubun sözcüleri tarafından bahçe kapısında karanfil ve çikolatalarla karşılandı. Güzel ve hoş görüntülerin ortaya çıktığı kongrede sözcüler üyelere kendi listelerini de verdi. Şeker`e karşı uzak duran doktorların hiçbiri çikolata almayınca ikram için getirilen paket paket çikolatalar elde kaldı. Bazı solcu doktorlar “Çikolatalar Ülker`in olduğu için almadıklarını” belirterek ince bir espri yapmayı da ihmal etmedi.
 

KOMSUOĞLU, ERKEN GELDİ
Sabah erken saatlerde başlayan oylamaya ilk gelen isim Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu oldu.  KOÜ Tıp Fakültesi`nden çıkan iki grubun adayını tek tek kutlayıp başarı dileyen Komsuoğlu, oyunu kullanıp oda binasından erken ayrıldı. Her kongre döneminde olduğu gibi kongrede de karşı karşıya gelen iki grubun üyeleri oylama öncesi yaptıkları kulis çalışması dikkat çekiciydi. İkili, üçlü ve daha fazla gruplar halinde ayaküstü süreci değerlendiren her iki gruba ait üye hekimlerin seçime çok sıkı çalıştıkları gözlerden kaçmadı.
 

AKIN YILMAZ`IN YENİ İMAJI
İki dönem önceki oda başkanı Dr. Akın Yılmaz da sabah oy kullanmak için sandık başına gitti. Yılmaz, döneminde Tabipler Odası çok başarılı bir dönem geçirmişti. Faaliyet ve proje konusunda, hekimlerin mesleki sorunlarıyla ilgili önemli iyileştirmelerin yaşandığı dönemde başkanlık yapan Dr. Akın Yılmaz`ın yeni sakallı imajı beğenildi. Öte yandan önceki dönem sağ grup seçime girmemişti. İki sol grubun yarıştığı kongrede Burhan Usta Çağlar`ın öncülüğünü yaptığı grup, seçimi Esra Yüksek karşısında kaybetmişti.
 

BOŞ OY KULLANACAKLAR
Burhan Çağlar Usta bu sene de kongrede müdahil olacaklarını belirtip aday olmayı düşündüklerini belirtmiş, fakat daha sonra aday olmayacaklarını açıklamışlardı. Oda binasına gelen Dr. Burhan Çağlar Usta, her iki gruba oy vermeyeceklerini ve boş oy kullanacaklarını söyledi. Usta, “Bu kongrenin kaderini biz değiştireceğiz” dedi. İlimizde faaliyet gösteren meslek odaları içinde bin 756 üyesiyle en kalabalık odalardan biri olan Tabipler Odası`nda yapılan seçime yoğun katılım sağlandı. Oda binasında yapılan seçimde oylar 4 ayrı sandıkta kullanıldı.
 

ETİYOPYALI DOKTOR ÜYE
Kocaeli Tabipler Odası`nın yapılan seçiminde çok ilginç bir üye oy kullandı. 1972 yılından bu yana ülkemizde yaşayan, halen Çayırova Tıp Merkezi`nde çocuk doktoru olarak görev yapan Afrika`nın en fakir ülkelerinden Etiyopyalı Kebede Endeşav da oy kullananlar arasındaydı. 3 No`lu sandık da oy kullanan Endeşav`ın oyunu nasıl kullanacağını sandık görevlisine sorması ise ilginçti. Seçim kurulu üyesi sandık görevlisinin tarifi üzerine oyunu kullanırken uzun süre kabinde kalması dikkat çekti.

ÇAĞDAŞ DEMOKRATİK HEKİMLER GRUBU

Yönetim kurulu: 
Dr. Cüneyd Özkürkçügil 491
Dr. Hüseyin Aktürk,    494
Dr. Öner Aydın,        485
Dr. Başar Çolak,       510
Dr. Özcan Günesen,     460
Dr. Ersin Karagöz,     481
Dr. Mehmet Pak         463 Denetleme kurulu:
Dr. Işık Elgün,        508
Dr. Akın Yazıcı,       500
Dr. Hakan Demirci.     469 Onur kurulu:
Dr. Can Çabukaş,        506
Dr. Nilay Etiler            503
Dr. Müjdat Berati Akisen,   483
Dr. Hakan Demirel,          499
Dr. Betül Kalender,         484 TTB Büyük Kongre Delegeleri :
Dr. Aykut Çelik,            514
Dr. Onur Hamzaoğlu,         483
Dr. Şükrü Hatun,            515
Dr. Gültekin Uzun,          484
Dr. Melike Yavuz,          461
Dr. Şefik Postalcıoğlu      457
Dr. Esra Yüksek,            502
Dr. Serkan Yılmaz,          472
DEĞİŞİM GRUBU
Yönetim Liste: 
Dr. Mustafa Yıldız,         448
Dr. Figen Doğan,            446
Dr. Yavuz Gezici,           394
Dr. Gülseren Karabaş,      444
Dr. Ümit Ali Malçok,        412
 Dr. Cengiz Şener,          415
Dr. Necati Tan,             388 Onur Kurulu:
Dr. Adem Ertunç,            430
Dr. Ahmet Aydın,            413
Dr. Ayhan Yüksel,           385
Dr. Fikret Ak,              406
Dr. Funda Doğan.            433 Denetleme Kurulu:
Dr. Ayşegül Gürler,         451
Dr. Birol Vural,            415
Dr. Soner Şahin.            410 TTB Büyük Kongre Delegeleri:
Dr. Şefik Postalcıoğlu,     457
Dr. Erol Özen,              403
Dr. Gürol Kamiloğlu,       426
Dr. Haluk F. Tayfur,        383
Dr. Konuralp İlbay,         436
Dr. M. Çoşkun Güler,        396
Dr. Hamdi Kurşun            405
Dr. Ünal Çakıcı.            452

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ