KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Evine giren hırsızı vurdu
Evine giren hırsızı vurdu
Polis-Adliye
16 Ekim 2009 Cuma 09:58
  • 5212
  • 20

Evine giren hırsızı vurdu

Derbent Hikmetiye Mahallesi’nde ikamet eden bir ev sahibi sabaha karşı evine giren hırsızlarla karşılaşınca evindeki av tüfeğiyle hırsızlardan bir tanesini yaraladı. Saçmalarla yaralanan hırsızın bir gözü alındı

Derbent Hikmetiye Mahallesi Atatürk Caddesi No:26 adresinde sabah saatlerinde hareketli dakikalar yaşandı. Hikmetiye Mahallesi`nde kendisine ait olan 3 katlı evde oturan Nuh Beton şirketinin taşeron firmasında çalışan evli ve üç çocuk babası Mecit Orhan`in eşi Bedriye Orhan dün sabah 06.15 sıralarında yatağından kalkıp mutfaktan su almak istedi. Bu sırada mutfakta iki kişinin ellerinde tornovidayla kapıyı açmaya çalıştığını gören genç kadın hemen durumu uyuyan eşine haber verdi. Eşinin bağırması üzerine yataktan kalkan Mecit Orhan hala mutfak kapısını birilerinin zorladığını görerek evde bulunan babadan kalma tüfeğini alıp tekrar mutfağa geldi.
 

HIRSIZLARI GÖRDÜ ATEŞ ETTİ
Elinde tüfekle bekleyen Mecit Orhan o sırada yanından iki kişinin geçtiğini görünce önce hırsızlara bağırdı ancak hırsızlar kaçmaya devam etti. Bunun üzerine Orhan, evin ikinci katından atlayarak kaçan hırsızların üzerine iki el ateş etti. Ateşin ardından birinin ‘yandım anam` dediğini duyan ev sahibi ardından da durumu hemen polise bildirdi. Çevredeki binaların sahipleri de silah sesi üzerine komşularına yardıma gelirken, olay yerine kısa sürede polis ekipleri intikal etti. Çevrede araştırma yapan ekipler evin çevresinde boş saçmaların olduğu yerleri güvenlik çemberine aldı. Evine giren hırsızı yaralayan ev sahibi Mecit Orhan da ekipler tarafından gözaltına alındı.
 

GÖZÜNÜ KAYBETTİ
Olayla ilgili soruşturma başlatan Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri gözünden yaralanan Yahya Dündar (21) isimli genci ele geçirdi. Dündar, ekipler tarafından ilk önce Konak Hastanesi`ne kaldırılırken, buradan KOÜ Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi`ne sevk edildi. Gözüne ve kollarına saçma isabet eden Dündar, dün öğle saatlerinde ameliyata alındı. Ameliyata alınan hırsızın bir gözünü kaybettiği öğrenildi. Ayrıca Dündar ile birlikte hırsızlık amacıyla geldikleri ileri sürülen iki kişinin de aranmasına devam ediliyor. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan ev sahibi ilk olarak Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü`ne götürülürken, oradan da ifadesi alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü`ne getirildi.
 

Ev sahibi Mecit Orhan, olayı anlattı;
İki el ateş ettim birisi ‘yandım anam` diye bağırdı

Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan, Asayiş Şube`deki ifadesinin ardından serbest bırakılan ev sahibi Mecit Orhan olay anını şöyle anlattı: “Ben evde uyurken eşim su almak için mutfağa gitmiş. O sırada mutfağın orada ellerinde tornovidalı iki kişiyi görünce hemen beni uyandırdı. Ben de uyku sersemi ilk önce gidip baktım. Hırsızları da görünce babadan kalma tüfeği aldım. Hırsızlar bir anda yanımdan geçip, ikinci kattan aşağıya atladı. Ben de onların arkasından ateş ettim birisi ‘yandım anam` dedi ama kaçmaya devam etti. Vurulduğunu sonradan anladım.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ