KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Evlenebilmek için dolandırdı
Evlenebilmek için dolandırdı
Polis-Adliye
11 Aralık 2010 Cumartesi 16:30
  • 2195
  • 2

Evlenebilmek için dolandırdı

Sevdiği kızla evlenebilmek için ailesine ait olan dört adet hisseli parseli sahte vekaletnameyle satmak isteyen 24 yaşındaki genç yakayı ele verdi

Kandıra Deliveli Köyü`nde ikamet eden Murat Ayaz(24), sevdiği kızla evlenebilmek için ailesinin üzerine bulunan arazileri sahte vekalet çıkararak satmak isterken yakalandı.
Edinilen bilgiye göre olay şöyle gelişti; sağır ve dilsiz olan annesi Fatma Ayaz ile üvey kardeşi Yasemin Göçer`in de hisselerinin bulunduğu yerlerin satışını alamayan Murat Ayaz, sahte vekaletname düzenledi.
 

RENKLİ FOTOKOPİYLE
Daha önceden farklı parseller için aynı hissedarlardan alınan vekaletnamelerin Kocaeli ve Derince Noterleri`nden örneklerini çıkaran Murat Ayaz, ada-parsel numaralarını  değiştirip renkli fotokopi çektirerek yeni vekaletname hazırladı. Aynı zamanda arazilere alıcı da bulan Ayaz, düzenlediği vekaletname ve evraklarla satış işlemlerinin başlamasını istedi.
 

MEMUR ŞÜPHELENDİ
Satışta aracı olan Gülay Birfidan evrakları Kandıra Tapu Müdürlüğü`ne sundu. Yapılan incelemede tapu müdürlüğü personeli evrakta sahtecilikten şüphenerek ilgili noteri aradı. Bunun üzerine aracılar Fahrettin Alkız ve Gülay Birfidan, alıcı Sadık Balcı ile satıcı Murat Ayaz gözaltına alındı. İfadelerinin ardından da mahkemeye sevk edildi.
 

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
Murat Ayaz`ın daha önceden başka bir yerin satış işlemlerinde de aynı yöntemi kullanarak satış yaptığı belirlenirken, ifadelerine başvurulan alıcı ve aracıların olayda kusurlarının olmadığı tespit edilerek serbest bırakıldı. Murat Ayaz ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ