KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Gümrük Müdürlüğü’nün taşınma dedikoduları MHP’yi harekete geçirdi
Gümrük Müdürlüğü’nün taşınma dedikoduları MHP’yi harekete geçirdi
Güncel
04 Nisan 2010 Pazar 15:37
  • 4948
  • 3

Gümrük Müdürlüğü’nün taşınma dedikoduları MHP’yi harekete geçirdi

Derince Gümrük Müdürlüğü’nün Körfez’e taşınacağı dedikoduları MHP Derince İlçe Başkanı Şimşek’i harekete geçirdi. Şimşek, yerel yöneticilere ‘sessiz kalmayın’ çağrısı yaptı

MHP Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek, Derince Gümrük Müdürlüğü' nün Körfez`e taşınacağı yönündeki haberler üzerine bir basın açıklamasında bulundu. Şimşek, Gümrük Müdürlüğü`nün Körfez`e taşınmasını önlemek için belediye başkanı Aziz Alemdar, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve Derince halkını birlikte mücadele etmeye çağırdı. Başkan Şimşek, açıklamasında şunları söyledi:

KÖRFEZ`E GÖÇLER OLACAK
“Gümrük İdaresi`nin taşınmasıyla özellikle Deniz Mahallesi`ndeki esnaf zor günler yaşıyacak. Derince`de iş hacmi düşecek ve Körfez`e göçler olacak. Yerel idarenin buna sessiz kalmasını anlamakta güçlük çekiyorum. Derince`de yetişmiş Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün`e konunun aktarılıp aktarılmadığını bilemiyorum. Zira kendisine ulaşamadım. Ama inanıyorum ki sayın bakanımız da Derince`nin içinin boşaltılmasına asla razı olmaz.

‘BİRLİK OLALIM`
İnsan sirkülasyonun yoğun olduğu bir kurumun Derince`den taşınması bir çok esnafımızı daha çok zorlayacak. Gelin hep birlikte Derincemizin içinin boşaltılmasına karşı çıkalım. Başta belediye başkanı Dr. Aziz Alemdar`ı, sivil toplum örgütlerini, esnaf odalarımızı, muhtarlarımızı, tüm siyasi partilerimizi ve halkımızı birlik olmaya çağırıyorum.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ