KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7855 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.4302 TL
Kocaeli Zirve
Ekili yerlerden vergi alınmayacak
Ekili yerlerden vergi alınmayacak
Güncel
23 Nisan 2010 Cuma 15:27
  • 0

Ekili yerlerden vergi alınmayacak

Gebze ve çevresinde üzerinde tarım yapılan araziden emlak vergisi alınmayacak. Köylere giden şebeke suyunda indirim yapılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AKP Gebze Ilçe Başkanı Yılmaz Bayram ve AKP`li yöneticilerle birlikte Gebze Ziraat Odası'nı ziyaret etti. Karaosmanoğlu ve Köşker'i Gebze Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Çınar, oda meclis başkanı Temur Sarı ile oda yöneticileri karşıladı. Köy muhtarları da ziyarette hazır bulundu. Çiftçi sorunlarının tartışıldığı ve somut çözümlerin getirildiği toplantıda başkan Ersan Çınar, üyelerinin sorunlarıyla ilgili heyete brifing verdi.

EMLAK VERGİSİ ALINMAYACAK
Tarımsal üretim yapılan araziden alınan emlak vergilerine ve diğer sorunlara değinen Çınar, "Köylü ektiği tarlasına emlak vergisi veriyor. Zaten tarımsal ürünlerde kar marjı kalmadı. Köylü kullandığı suya para vermezken, şimdi veriyor. Köylerdeki elektrikler uzun süreli kesiliyor" dedi. Çiftçinin sıkıntılarını not alan Karasomanoğlu, üzerinde tarımsal ekim yapılan arazilerden emlak vergisinin alınmaması için bürokratlarına talimat verdi.

İSU GENEL KURULUNU TOPLAYIN
Başkan Karaosmanoğlu, "Vasfı ne olursa olsun tarımsal ekim yerlerinden emlak vergisi alınmayacak. Köylerde kullanılan su pahalı. İSU genel kurulunu toplayın köylerde su indirimi yapacağız. Elektrik konusu ise sadece Gebze'de değil tüm Kocaeli köylerinde var. Gerekirse dava açıp konuyu Başbakan`a kadar taşıyacağız" dedi. AKP`li heyete köy sütü, bal ve köylerde yetişen sebzelerden ikram edildi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ