KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Fuhuş çetesinde 13 kişi tutuklandı
Fuhuş çetesinde 13 kişi tutuklandı
Polis-Adliye
09 Kasım 2012 Cuma 16:39
  • 5706
  • 2

Fuhuş çetesinde 13 kişi tutuklandı

Kocaeli polisinin yaptığı operasyonla gözaltına alınan ve işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan 13'ü tutuklandı
Kocaeli`nin 5 ilçesinde eş zamanlı olarak düzenlenen fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 17 kişiden 16`sı adliyeye sevk edildi. Çete üyelerinin daha önce sanal alemden hayat kadını pazarlama ve fuhuşu kullanarak dolandırıcılık yaptıkları ve bazı yaralama olaylarına karıştıkları öğrenildi. Fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 17 kişiden 16`sı adliyeye sevk edildi. 
 
ALTI AYLIK TAKİP
Alınan bilgiye göre daha önce defalarca kez fuhuşa aracılık yapmak, örgütlü olarak fuhuş yaptırmak ve benzeri suçlardan tutuklanan “Tak Tak Mustafa” lakaplı Mustafa T.`nin cezaevinden çıktıktan sonra yeniden aynı suçları işlediğini belirleyen ahlak polisi, şahsı takibe aldı. Mustafa T.`nin lideri olduğu öne sürülen çete, Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerinin 6 aylık takibi sonucunda çökertildi.
 
ASAYİŞ SUBEYE GÖTÜRÜLDÜ
İzmit başta olmak üzere Gölcük, Karamürsel, Başiskele ve Kartepe ilçelerindeki 17 ayrı adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda Mustafa T. (40), çete üyesi olduğu öne sürülen M.A. (56), M.E. (35), T.İ. (38), F.E. (31) eşi L.E. (33), E.Y. (35), A.Y. (26), S.E. (37), A.A.A. (34), A.C. (27), E.S. (26), M.T. (35), E.Ç. (25), S.D. (31), F.A. (29), ve O.Y. (34) isimli şahıslar gözaltına alındı. Operasyonda fuhuş yaptıkları belirlenen 6`sı yabancı uyruklu 17 hayat kadını da ifadeleri alınmak üzere asayiş şube müdürlüğüne götürüldü.
 
SANAL ALEMDE PAZARLIK
Yabancı uyruklu hayat kadınları ülkede vizesiz bulundukları gerekçesiyle kişi başı 2 bin ile 5 bin lira arasında değişen para cezalarına çarptırılarak sınır dışı edildi. Çete üyelerinden L.E.`nin eşi T.E.`yi de müşterilerine pazarladığı öğrenilirken 100`e yakın müşterinin ifadesine başvurulduğu belirtildi. Ayrıca çete üyelerinden bazılarının sanal alemde müşteri bularak bu yöntemle hayat kadını pazarladığı öne sürüldü.
 
HEPSİ TUTUKLANDI
Çete üyesi A.C.`nin Gölcük`te silahla yaralama olayına karıştığı, E.Y.`nin ise fuhuş yöntemiyle dolandırıcılık yaptığı belirlendi. İşlemleri tamamlanan zanlılar sabah saatlerinde Kocaeli Adliyesi`ne sevk edildi. S.E., E.Ş. ve O.Y. savcılıkça serbest kalırken diğer 13 kişi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen zanlıların hepsi tutuklandı. Şeker hastalığı nedeniyle kangren olduğu öğrenilen çete lideri Mustafa T.`nin hastanede tedavi edildiği, şimdilik mahkemeye sevkedilmediği öğrenildi. 
 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ