KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
ÇYDD’li üniversiteliler Kocaeli’de buluştu
ÇYDD’li üniversiteliler Kocaeli’de buluştu
Güncel
11 Nisan 2010 Pazar 14:24
  • 1029
  • 1

ÇYDD’li üniversiteliler Kocaeli’de buluştu

Farklı şehilerde ÇYDD’ye üye olan gençler, “Üniversite Çalıştayı” kapsamında ilimize gelerek, 3 gün boyunca hem İzmit’i gezdi hem de gençlerin sorunlarını tartıştı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şubesi, Türkiye genelindeki bazı şubelerine üye gençleriyle bir araya geldi. Gençleri ilimizde misafir eden ÇYDD Kocaeli Şubesi burada ‘Üniversite Çalıştayı`nı gerçekleştirdi. 3 gün süren çalıştay gençlerin sorunları ve üniversiteler hakkında çalışmalar yaptı. Çalıştay`ın ikinci gününde derneğin Kocaeli şube başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu, gençleri Plaj Yolu Mahallesi Demokrasi Parkı içerisinde bulunan MARTEN Tesisleri`nde ağırladı.

KATILAN ŞUBELER
Müstecaplıoğlu konuyla ilgili, Kadıköy, Çanakkale, Mersin, Kandıra, Avcılar, İskenderun, Trabzon, Bursa, Kağıthane, Amasya, Tekirdağ, Sakarya, Bolu, Afyon, Alanya, Körfez, Zonguldak, Edirne, Antalya, İzmit, Çukurova, Ereğli ÇYDD şubelerinin gençlik birimlerinden gelen temsilcilerle gençlik ve üniversite toplulukları çalıştayı düzelediklerini ifade etti.

İZMİT TANITILDI
Çalıştay kapsamında İzmit Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Gayret Gemi Müzesi, İzmit Saat Kulesi, Sekapark Mevlevi Evi, Saatçi Ali Efendi Müzesi`nin öğrencilere tanıtıldığını dile getiren Müstecaplıoğlu şunları kaydetti; “Bu çalıştay kapsamında bize destek olan; KOÜ Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Yusuf Çağlar, KOÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Yengin, KOÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Gönül Zehra Balkır, Kocaeli Barosu Başkanı Av. Cumhur Arıkan ile derneğimizin yöneticileri ve üyelerine teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz.

PLAKET VERİLDİ
Ayrıca MARTEN Restaurant sahibi Fahrettin Batı`nın hiçbir ücret almadan misafirlerimizi burada ağırlamasından dolayı kendisine de çok teşekkür ederim.” Daha sonra şube eski yöneticilerinden olan ve Ankara`da görev yapan Kazım Çelik`e emekleri için plaket takdim edilirken, hemen arkasında MARTEN Restaurant`ın sahibi Fahrettin Batı`ya da teşekkür belgesi verildi. n. Elçin ELMAS
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ