KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Gebze’de 2 erkek cesedi bulundu
Gebze’de 2 erkek cesedi bulundu
Polis-Adliye
25 Aralık 2009 Cuma 16:17
  • 3136
  • 0

Gebze’de 2 erkek cesedi bulundu

Dilovası'na bağlı Tepecik köyünde 2 erkek cesedi bulundu.

Alınan bilgilere göre köylerde devriye gezen Kocaeli Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yağçılar Köyü yolu üzerinde yol kenarında yerde sürüklenme izleri görünce şüphe üzerine civarda incelemele yaptı. Jandarma ekipleri, yaptıkları incelemelerin ardından yoldan yaklaşık 50 metre içerde kısa süre önce bir alanın kazıldığını belirledi. Bu bölgede araştırmayı derinleştiren jandarma ekipleri toprağın 10 cm altında gömülü bulunan valizlere ulaştı. Valiz üzerinde yüzeysel incelemelerde bulunan jandarma ekipleri valizin içerisinde parçalanmış insan cesedini tespit edince durumu Gebze Cumhuriyet Savcılığı'na iletti. Nöbetçi savcının olay yerine gelmesinin ardından toprağa gömülü olan valiz çıkarıldı. Kazı esnasında ilk çıkarılan valizin yanında bir valizin daha gömülü olduğu belirlendi.


İKİ ÜÇ GÜN ÖNCE GÖMÜLMÜŞ

Jandarma ekipleri nöbetçi savcının denetiminde ikinci valizi de toprak altından çıkarttı. Çıkarılan valizler içerisinde parçalara ayrılmış 25-30 yaşlarında iki erkek cesedine ulaşıldı. Parçalanarak valiz içerisine konulduktan sonra toprakla üstü kapatılan cesetlerin iki üç gün önce gömüldüğü tahmin ediliyor. Öte yandan kolları, bacakları ve bir tanesinin de başı kesilen cesetlerin başka bölgede öldürülüp valizlerin içerisine konulduğu ve araçtan indirildikten sonra otomobil paspası ile yerde sürüklenerek gömüldükleri yere götürüldüğü öğrenildi.
Topraktan çıkarılıp cenaze aracı ile Gebze Belediye morguna kaldırılan cesetlerin üzerindeki otopsi ön incelemesi mezarlık morgunda halen sürüyor. Otopsinin ardından cesetlerin Adlı Tıp Kurumuna gönderileceği bildirildi. Konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ