KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Virüsler nereden geliyor?
Virüsler nereden geliyor?
Teknoloji
04 Nisan 2010 Pazar 10:23
  • 724
  • 0

Virüsler nereden geliyor?

Güvenlik firması Symantec, zararlı bilgisayar yazılımlarının dünyaya nerende yayıldığına dair yaptığı araştırmada, suçluyu Çin'de buldu.

Yayınlanan Mart 2010 raporunda, zararlı yazılımların önemli bir kısmının Çin kökenli olduğunu açıklanırken, Çin'in Shaoxing şehri tek başında !,3'lük oranla listenin zirvesinde yer aldı. İkinci sırada ,5 lik oranla Taipei'ye ait. Üçüncü sırada ise daha şaşırtıcı bir şehir yer alıyor. Symantec'in raporuna göre tüm zararlı yazılımların ,8'i Londra'dan dünyaya yayılıyor.

Ülkelere bakıldığında ise birinci sırada olan Çin'i, Romanya takip ediyor. Üçüncü sırada ise ABD yer alıyor. Mart ayının en şanssız ülkesi ise Macaristan oldu. Symantec'in raporunda en çok istenmeyen e-postaya (spam) hedef olan ülkenin Macaristan olduğu açıklandı. E-posta eklentisi ile en çok saldırılan ülke Tayvan olurken, İngiltere, yemleme saldırılarına en çok maruz kalan ülke oldu. Rapora göre Mart ayında İngiltere'de gönderilen her 254 e-postadan bir tanesi yemleme saldırısı yapmak için gönderilmişti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ