KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Milli Eğitim’in bayan müdürü dersine çok iyi çalışmış!
Milli Eğitim’in bayan müdürü dersine çok iyi çalışmış!
Güncel
23 Nisan 2010 Cuma 15:50
  • 1871
  • 0

Milli Eğitim’in bayan müdürü dersine çok iyi çalışmış!

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’nin koltuğuna oturan Hilal Aksoy hazırlıklı geldi. Aksoy, eğitimle ilgili mesajlarını daha önceden hazırlanmış metinden okudu

Ülkeyi yönetenler koltuklarını çocuklara teslim etti. Sadece yarım saatliğine ülke yönetiminde söz sahibi olan çocukların verdikleri talimatlar gelecek için umut vericiydi. Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli`nin koltuğuna oturan 28 Haziran İlköğretim Okulu 8-C sınıfı öğrencisi Hilal Aksoy dersine çok iyi çalışmıştı. Koltuğa oturan bayan müdür Aksoy, eğitimle ilgili mesajlarını daha önceden hazırlanan metinden okuyarak verdi. Aksoy, her geçen yıl gerileyen eğitimdeki kalitenin artırılmasının kalabalık olan sınıf mevcutlarının azaltılarak mümkün olabileceğini söyledi.

2. BAYAN MÜDÜR
Nevzat İspirli, koltuğunu Hilal Aksoy`a teslim ederken, 81 il ve binlerce ilçe içinde sadece Samsun İl Milli Eğitim Müdürü`nün bayan olduğunu ve ikinci bayan müdürün ise Kocaeli`de olduğunu söyleyerek koltuğunu Aksoy`a teslim etti. İspirli`nin koltuğuna oturan Aksoy, önce günün anlamını anlatan bir konuşma yaptı. Aksoy, “Halkın iradesini yansıtan meclis tüm olumsuz koşullara rağmen 23 Nisan 1920`de açılmış ve o günden beri Türk halkının kendini yönetenleri seçme hakkı özenle korunmuştur. Ulu önderimiz Atatürk bu anlamlı günü çok sevdiği çocuklara armağan etmiştir. Tüm çocuklarımızın ve Dünya çocuklarının bayramını kutluyorum” dedi.

28 HAZİRAN İ.Ö.O`NA EK BİNA YAPILACAK
Nevzat İspirli`nin makam odasında yapılan törene 28 Haziran İlköğretim Okulu Müdürü İsmail Demircan, okulun Türkçe öğretmeni Aysel Yıldırım, 6-A sınıfından Cansu Aşık, 5-B sınıfından Ersin Hacıoğlu, Erkut Ateş ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları hazır bulundu. Yeni bayan müdür Hilal Aksoy, okulların fiziki yapılarında iyileştirme yapılacağını, 28 Haziran İlköğretim Okulu`ndaki fiziki sıkıntıların giderileceğini belirterek, 2010-2012 yılları arasında okulun yatırım programına alındığını söyledi, ek bina yapılacağı müjdesini verdi. Aksoy, yatırımlardan sorumlu müdür yardımcısı Ali Osman Karabayır`dan konuyla ilgili bilgi vermesini istedi. Yatırım programıyla ilgili bilgi veren Karabayır, “28 Haziran İ.Ö.O`na ek bina için bütün hazırlıklarımız tamamlandı ve ek binamızı 2012 yılında açacağız” dedi.

DEPREM FELAKETİ EĞİTİMİ GERİLETTİ
Eğitimde kaliteyi artırmak gerektiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Aksoy, “Sizlere daha iyisini vermenin yollarını araştırıyoruz. Çünkü kalkınmanın ve gelişmenin yapı taşı okul ve öğrencidir. Biliyorsunuz bu şehir çok acı günler yaşadı. Başımıza gelen büyük deprem felaketinin yaralarını sarmak, eğitimde meydana gelen aksaklıkları gidermek için çok çaba sarf etmek gerekiyordu.”

EL ELE PROJESİYLE KALİTE ARTACAK
Sözlerini sürdüren Aksoy, “Kocaeli`de eğitim kalitesini artırmak için birçok proje üzerinde duruldu. Okulların başarı oranını artırmaya kararlıyız. Buna yönelik en önemli çalışma gelecek için el ele eğitim projesidir. Sizlerden bu projeye doğru anlamda destek vermenizi rica ediyorum. Adı üzerinde el ele verirsek kaliteyi yakalamamak için hiç bir sebep göremiyorum.” Aksoy, projeden sorumlu müdür yardımcısı Seyfettin Karamızrak`tan ayrıntılı bilgi vermesini istedi.

İSPİRLİ: GURUR DUYDUM
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, bayan müdürümüzün talimatlarını ve eğitime bakış açısını kusursuz bulduğunu belirterek, gurur duyduğunu söyledi. İspirli, “Koltuğumuzu onurla, gururla teslim etim. Bu koltukların gelecekteki sahipleri sizlersiniz. Kendinizi iyi eğitirseniz, yetiştirirseniz, iyi donatırsanız bu koltuklar kesinlikle sizlerin olacaktır” dedi. Nevzat İspirli, daha sonra çocuklara ve okul öğretmeni ve müdürüne birer kitap ve kalemlik hediye etti.
Özgür GÖK

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ