KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7728 TL
  • 6.3865 TL
  • 7.0504 TL
Kocaeli Zirve
İzmit’te panayır başlıyor
İzmit’te panayır başlıyor
Güncel
16 Nisan 2010 Cuma 13:22
  • 3085
  • 7

İzmit’te panayır başlıyor

İKM, KOTO ve İzmit Belediyesi’nin birlikte organize ettiği “İzmit’in fırsat günü, pazar günü” panayırı başlıyor. Panayır, 11 hafta boyunca her pazar yapılacak

İzmit Kent Merkezi(İKM), Kocaeli Ticaret Odası(KOTO) ve İzmit Belediyesi`nin ortaklaşa düzenleyeceği “İzmit`in fırsat günü, pazar günü” panayırı 18 Nisan Pazar günü başlıyor. Panayırla ilgili bilgi vermek için İKM binasında bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına İKM Başkanı Murat Barış, KOTO Başkan Vekili Burhan Kasım, KOTO Genel Sekreteri Ersan Ertoptamış, İzmit Belediyesi Başkan Vekilleri; İbrahim Kılıç, Ayhan Acar ile İKM Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Toplantıda ilk açıklamayı İKM Başkanı Murat Barış gerçekleştirdi.
 

ESNAF DESTEKLEMELİ
Barış; “18 Nisan Pazar günü başlayacak panayırımız çok renkli olacak. Panayır bir merkezde değil, tüm alanlara yayılmış bir şekilde yapılacak. Halkı, şehir merkezine çekebilmek, şehir merkezini dev bir alışveriş merkezi haline getirmek için böyle bir projeye imza attık. Üç kurumun bu panayırı açması ve desteklemesi yetmez. Esnaflarımızın da panayıra katkı sağlayarak pazar günleri dükkanları açmasını istiyoruz. Panayırımızda; çizgi film karakterlerinden tutun, ücretsiz macun, şıra, popcorn dağıtımı, caddelerde orkestra, animatörlerin yarışmaları, hediyeler olacak” diyerek gün boyu esnafın katkısıyla vatandaşlara hediyeler dağıtılacağını belirtti.
 

ESNAF VE TÜCCAR ETKİLENDİ
Barış`ın ardından İzmit Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Kılıç ise yaptığı konuşmada “Esnaflarımız için yapılan bu projenin hayata geçirilmesinden dolayı çok mutluyum. Esnaflarımızın panayırımıza katkı sağlamasını bekliyoruz” dedi. Kılıç ayrıca, İzmit Belediyesi olarak panayıra her türlü desteği sağlayacaklarının altını çizdi. Akabinde KOTO Başkan Vekili Burhan Kasım da bir açıklama gerçekleştirerek şunları kaydetti; “Bilindiği gibi ülke ekonomimiz 2008 yılında patlak veren küresel ekonomik krizin etkilerini halen yaşıyor. Hiç şüphesiz yaşanan bu ekonomik daralma en fazla küçük esnaf ve tüccarı yakından etkiledi.
 

HAREKETLENMELER OLACAK
İç piyasanın daralması ve işsizlik oranlarındaki artış geleceğe yönelik belirsizliği beraberinde getirdi. Bu belirsizliğin etkisiyle harcamalar kısılmış ve piyasalar iyice daralmıştır. İşte bu nedenle “İzmit`in fırsat günü, pazar günü” panayırını yapacağız. İş yerlerimizin pazar günleri de açık olacağı bu süreçte, özellikle iç piyasalarda gözle görülür hareketlenmeler olacağını düşünüyorum. Şahsım ve KOTO adına esnafımızın ve tüccarımızın yaşadığı ekonomik sıkıntıların çözümüne destek olacağını düşündüğümüz bu projenin bol kazanç getirmesini diliyorum.” Kasım`ın  açıklamasının ardından basın toplantısı sona erdi.

 

ETKİNLİK TAKVİMİ

İzmit kent merkezinde 11 hafta boyunca sürecek panayır takvimi ise açıklandı. Bu kapsamda Pazar günü ilk olarak saat 10.00`da tüm süslemeler yapılmış ve ekipler yerlerine konuşlandırılmış olacak. Animasyon ekibi görev yerlerinde panayırın saat 12.00`de başlayacağını duyuracak. Fethiye Caddesi`nde kurulacak ana sahnede panayırla ilgili detaylar anlatılacak. Saat 12.00`de İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan, KOTO Başkanı İbrahim Keleş ve İKM Başkanı Murat  Barış panayır hakkında konuşma yapacak. Özel indirim yapacak esnaflar olursa sahneden duyurulacak ve panayırın etkinlik kazanması sağlanacak. Saat 13.30`da protokol, İzmit Belediyesi`nin önünde tekrar buluşacak ve İstiklal Caddesi`nden ana merkeze doğru halkı selamlayarak gelecek.
Animasyon ekibi çocuklara balonlarını dağıtacak ve yüz boyaması yapacak. Saat 15.00`te yarışmalar yapılacak, 2 animatör minik ziyaretçileriyle orta oyunu oynayacak. Animasyon ekibi sokaklarda gezecek halkı panayıra çağırmaya ve eğlendirmeye devam edecekler, gezici orkestra da sokaklarda gezerek kişileri hem panayıra çekip, hem eğlendirecek. Program saat 18.00`de konfetilerle bitecek. Panayır kalan 10 hafta boyunca da değişik şovlarla sürecek. 
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ