KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Gebzeli iş adamı ölü bulundu
Gebzeli iş adamı ölü bulundu
Polis-Adliye
18 Eylül 2009 Cuma 17:32
  • 3737
  • 0

Gebzeli iş adamı ölü bulundu

Gebze'de iş merkezleri İstanbul’da da kuyumcu dükkanları bulunan kayıp işadamı Abdurrahman Sever'in Ankara'da cesedi bulundu.

Gebze'de iş merkezleri İstanbul'da da kuyumcu dükkanları bulunan kayıp işadamı Abdurrahman Sever'in fidye için kaçırılıp öldürüldüğü ortaya çıktı.

Gebze'de iş merkezleri İstanbul Pendik'te 10'u aşkın kuyumcu dükkanı bulunan Abdurrahman Sever (55), 2 hafta önce Gebze'den İstanbul'daki evine gelirken esrarengiz bir şekilde kayboldu. Pendik'te oturan işadamının ailesi polise başvurarak, Abdurrahman Sever'in hayatından endişe ettiklerini söyledi.

Polis, Abdurrahman Sever'in en son bir arsa satışı için Gebze'ye gittiği belirledi. Polis yaptığı çalışma da işadamının Gebze'deki MOBESE kameraları tarafından görüntülendiğini tespit etti. İşadamının bir arsa satışından sonra üzerinde 52 bin TL paranın olduğu iddia edildi. Soruşturma devam ederken işadamının 34 SVR 49 plakalı aracı Yozgat'ta yanmış bir halde bulundu.

İşadamının aracının yanmış bulunmasından sonra sürdürülen soruşturma da önemli bilgilere ulaşıldı. Gasp Büro ekipleri, işadamının en son görüştüğü kişileri tespit etti. Yakın takibe alınan bu kişilerin mercek altına alındı.

İşadamını kaçırılmasında aktif olarak rol oynayan 3 kişi olduğu tespit edildi. Yapılan fiziki ve teknik takip sonucu, işadamının kaçırdıkları belirlenen kişilerin adresleri tek tek belirlendi. Eş zamanlı yapılan operasyonda biri kadın olmak üzere toplam 6 kişi gözaltına alındı.

Olayı günlerce soruşturan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Bürosu Abdurrahman Sever'in cesedine ulaştı. Ankara'da toprağa gömülü halde bulanan Abdurrahman Sever'ın cesedinin çürümüş olduğu gözlendi. Abdurrahman Sever'in yakınları bu haberle birlikte yasa boğuldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ