KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Gebze’yi yıldıran çete çökertildi
Gebze’yi yıldıran çete çökertildi
Polis-Adliye
27 Aralık 2011 Salı 15:12
  • 5349
  • 0

Gebze’yi yıldıran çete çökertildi

Gebze’de çok sayıda asayiş olayına karışan ve ilçe esnafını canından bezdiren 14 kişilik çete çökertildi. Zanlılar, cuma günü adliyeye sevk edilecek

Gebze`de çok sayıda asayiş olayına karışan 14 kişilik çete sabah saatlerinde düzenlenen operasyonla çökertildi. Yaklaşık 8 aydır Gebze Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından takip edilen çeteye yönelik iki ay önce ön yakalama yapıldı. İlk baskında çetenin lideri olan Volkan Taşdemir ile birlikte Metin Kaya çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.
 

ÇOK SAYIDA ASAYİŞ OLAYI
Çeteyi takibe devam eden polis ekipleri, zanlıların Gebzeli esnaftan zorla haraç istediklerini, istediklerini alamayınca iş yerlerini kurşunlandıklarını, çok sayıda hırsızlık olayına karıştıklarını, ilçede uyuşturucu sattıklarını, çek ve senet tahsilatı yaptıklarını, kişileri dağa kaldırarak para gasp ettiklerini belirledi. Ayrıca zanlıların kendileriyle birlikte olmayan konsomatrisleri de dövdükleri ileri sürüldü.
 

UYUŞTURUCU DA BULUNDU
Bütün delilleri toplayan polis ekipleri sabah saatlerinde Gebze başta olmak üzere Darıca ve İstanbul Tuzla`da eş zamanlı baskınlar düzenledi. Baskınlarda Bülent O., İlhan O., Serkan T., Murat S., Volkan O., Fatih C., Niyazi B., Tarkan Ş. Emrah B., Gülperi G., Yalçın M. ve Tarık T. gözaltına alındı. 15 adreste yapılan aramalarda 2 adet pompalı tüfek ile satışa hazır 62 fişek uyuşturucu madde ele geçirdi.
 

ADLİYEYE SEVK EDİLECEKLER
Zanlıların, ele geçirilen pompalı tüfeklerle tüm kurşunlama olaylarını gerçekleştirdikleri iddia edildi. Zanlıların iki esnafı zorla araca bindirerek Beylikbağı mevkiinde bulunan ormanlık alana götürdükleri, burada döverek zorla senet imzalattıkları öğrenildi. Zanlıların Yılmazlar isimli restoranı da haraç alamadıkları için kurşunladıkları belirlendi. İfadelerinin alınmasına başlanan zanlıların, cuma günü adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ