KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0963 TL
  • 6.8043 TL
  • 7.7242 TL
Kocaeli Zirve
Genç kızı ailesi öldürmüş!
Genç kızı ailesi öldürmüş!
Polis-Adliye
07 Şubat 2019 Perşembe 11:03
  • 5951
  • 0

Genç kızı ailesi öldürmüş!

İzmit’te kendisini balkondan attığı iddia edilen Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Siwar Keblaw’ın cinayete kurban gittiği ortaya çıktı

Olay 5 şubat günü İzmit’te meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, uzuz zamandır ailesi ile birlikte İzmit’te yaşayan 21 yaşındaki Filistin asılı Siwar Keblaw isimli genç kız, ailesi tarafından intihar ettiği iddiası ile hastaneye götürüldü. Genç kız burada hayatını kaybetti. Hastanede yapılan incelemede ise genç kızın boğaz kısımlarında morlukların olduğu görülmesi üzerine polis ekipleri soruşturma başlattı. Genç kızın öldürülmüş olabileceği değerlendirilerek olay anında evde bulunan babası  gözaltına alındı.

Şahsın yapılan sorgusunda, İsrail’de namus sebebi ile aile içi sorunlar yaşadıklarından dolayı Türkiye’ye kaçtıkları, olay gecesi oğlunun kendileri ile görüşmek için havayolu ile İstanbul'a gelerek Kocaeli’ye geldiği ancak tartışma çıktığı ve kızın kendisini odasına kitlendiğini söyledi. Baba ifadesini devamında, oğlunun kapıyı kırıp odaya girdiği esnada kızının 3. kat balkonundan atladığını daha sonra oğluyla birlikte aşağıya inip kızın yaşadığını görünce, kızı tekrar ikisinin birlikte eve çıkarttıkları ve evde oğlunun kızını boğarak öldürdüğünü söyledi.

Olaydan sonra kaçan şahsın yakalanması için çalışma başlatan ekipler tarafından, havayolu ile İstanbul’dan yurtdışına çıkabileceği değerlendirilerek çalışmalar bu yönde yoğunlaştırıldı. Yapılan istihbarı çalışmalarda, şahsın uçak saatini kadar bir otelde saklanabileceği değerlendirilerek, civardaki tüm oteller tek tek kontrol edildi. Sultanbeyli’deki bir otelde Sabiha Gökçen’den kalkacak akşam 20.00 İsrail uçağına kadar şahsın saklandığı tespit edilerek yapılan operasyonda şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli baba Z.K. sevk edildiği mahkemece tutuklanırken, katil kardeş Y.K. ise bugün adliyeye sevk edilecek.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ