KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Gencay Kayan Kayseri’de yakalandı
Gencay Kayan Kayseri’de yakalandı
Polis-Adliye
01 Aralık 2010 Çarşamba 10:41
  • 9886
  • 41

Gencay Kayan Kayseri’de yakalandı

Cinsel taciz suçlamasıyla hakkında çok sayıda dava açılan ancak her seferinde serbest kalan Gencay Kayan, son olarak tecavüz suçlamasından aranıyordu. Kayan, bu kez tutuklandı

İzmit Körfez Mahallesi Şehit Rafet Karacan Bulvarı üzerinde bulunan Kayanlar Emlak`ın sahibi Gencay Kayan sabaha karşı Kayseri`de yapılan operasyonla gözaltına alındı. İnternet sitesinde iş arayan genç kızlara dolgun ücretle maaş verildiğini duyuran ve iş görüşmesi için gelen kızlara cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla hakkında çok sayıda dava açılan ancak her seferinde serbest kalan Gencay Kayan`ın, son olarak da iş görüşmesine gelen bir bayana tecavüz ettiği iddia edilmişti. 26 Kasım tarihinde meydana gelen olay nedeniyle her yerde aranan Kayan, Kayseri`de gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alındı.
 

POLİSLE İŞ BİRLİĞİ YAPTI
26 Kasım tarihinde iş görüşmesi için gelen Z.S. isimli genç kızı ilk olarak elle taciz, ardından da tecavüz ettiği ileri sürülen Kayan`ı yakalamak için asayiş şubesine bağlı ahlak bürosu ekipleri yoğun çalışma başlatmış ve birçok yerde seri baskınlar gerçekleştirmişti. Olayın ardından İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur`un bizzat talimatı ile harekete geçen asayiş şubesi, Kayan`ı yakalamak için 3 özel ekip kurdu. Bu üç ekip Kayan`ın gidebileceği Dilovası`nı, kendi evini ve tecavüz ettiği Z.S.`nin evinin önünü adeta ablukaya aldı. Gencay Kayan`ın tecavüz ettiği Z.S.`yi aradığını belirleyen ekipler talihsiz kızla görüştü.
 

KAYSERİ OTAGARI`NDA
İddialara göre Kayan, genç kıza “Seninle evleneceğim, davandan vazgeç. Annemi de göndereceğim” dedi. Polisin isteği üzerine Z.S. Kayan`ın buluşma teklifini kabul etti.  Telefon ile görüştüğü Z.S.`ye talimat veren Kayan, “Van Gölü seyahat adlı firmaya git. Orada yakınlarım senin adına bir bilet kesecek. O otobüse bin ve inmemi söylediği yerde de in” dedi. Bunun üzerine Z.S. verilen talimata uygun olarak otobüse binerken, asayiş şubesine bağlı özel bir ekip de kendisini takip etmeye başladı. Kayan`ın talimatı üzerine Z.S. sabaha karşı 04.00 sıralarında Kayseri Otogarı`nda otobüsten indi ve polis de operasyon için düğmeye bastı.
 

TUTUKLANDI
Akrabalarına karşılattırdığı Z.S.`nin etrafındaki hareketlilikten şüphelenen Gencay Kayan`ın kaçtığını gören polisler ile Kayan arasında müthiş bir kovalamaca başladı. Yaşanan kovalamacanın ardından otogarın iki sokak ilerisinde polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan Kayan, hemen ekipler tarafından asayiş şubesine getirildi. Gencay Kayan`ın cinsel saldırı ve hürriyeti yoksun bırakmak suçlamasıyla 4 sabıkasının olduğu da öğrenildi. Uslanmaz adam Kayan, alınan ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Gencay Kayan çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ