KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Gölcük’te ‘yasak aşk’ cinayeti
Gölcük’te ‘yasak aşk’ cinayeti
Polis-Adliye
23 Aralık 2011 Cuma 11:15
  • 20915
  • 17

Gölcük’te ‘yasak aşk’ cinayeti

Gölcük’te yaşayan Serpil Ölmez, sevgilisiyle birlik olup eşi İlker Ölmez’i öldürdü. Cesedi saklayan ikili, Mardin’e kaçtı. Tüyler ürperten cinayet gelen ihbarla çözüldü, zanlılar yakalandı

Gölcük tüyler ürperten bir cinayet haberiyle sarsıldı. Yasak aşk nedeniyle işlendiği iddia edilen cinayet, gündemin ilk sırasına oturdu. İddialara göre, yaklaşık bir yıl önce evlenen İlker Ölmez (25) ve Serpil Ölmez (20), memleketleri Mardin`den Gölcük`e göç etti. Gölcük Dumlupınar Mahallesi Preveze Caddesi Birol Apartmanı No:136 Kat:1 adresine taşınan çiftin mutluluğu uzun sürmedi. Sık sık kavga etmeye başlayan çift, huzursuz bir yaşam sürüyordu.
 

BIÇAKLA ÖLDÜRDÜLER
Çiftin yolunda gitmeyen evlilikleri, Serpil Ölmez ile Y.K. isimli 17 yaşındaki bir gencin yasak aşk yaşamaya başlamasıyla iyice  çıkmaza girdi. Y.K.`nin, Serpil Ölmez ile eşinin ortak tanıdığı olduğu öğrenildi. Yasak aşkıyla birlikte olmaya karar veren Serpil Ölmez, 4 gün önce eşi İlker Ölmez`le tartıştı. Tartışma sonrası çileden çıkan Serpil Ölmez, Y.K. ile birlikte İlker Ölmez`i ortadan kaldırma planı yaptı. İkili, İlker Ölmez`i ikamet ettikleri evde bıçaklayarak öldürdü.
 

CESEDİ SAKLADILAR
Cinayetin ardından cesedi bir çuvala koyan ikili, çuvalı da ikamet ettikleri evin yanında bulunan paket yığının arkasına sakladı. Kimse görmesin diye cesedin üstünü battaniyelerle örten ikili, ardından Mardin`e kaçtı. Serpil Ölmez`in ağabeyinin Gölcük İlçe Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerine haber vermesiyle ortaya çıkan cinayet, herkesi şok etti. Polis, Serpil Ölmez ile Y.K.`yi Mardin`de yakalandı.
 

İFADELERİ ALINIYOR
Kocaeli ve Mardin polisinin birlikte yürüttüğü soruşturma devam ederken, Gölcük İlçe Asayiş Müdürlüğü ekipleri cesedi saklandığı yerden çıkardı. Olayda görgü tanığı bulunmazken, Serpil Ölmez ve yasak aşkı Y.K. ifadeleri alınmak üzere Mardin İl Emniyet Müdürlüğü`ne götürüldü. İkili, ifadelerinin ardından Kocaeli`ye getirilecek. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma devam ediyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ