KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Destek için geldiler polis engeline takıldılar
Destek için geldiler polis engeline takıldılar
Güncel
16 Nisan 2010 Cuma 15:09
  • 756
  • 0

Destek için geldiler polis engeline takıldılar

Arızlı’da geçtiğimiz günlerde yaşanan olayların ardından, basın açıklaması yapmak isteyen Arızlı sakinlerine destek vermek isteyen gruplar, polis barikatına takıldı

Geçtiğimiz günlerde güvenlik güçlerinin depremzedelere yönelik orantısız güç kullanımına sahne olan Arızlı Irak Konutlarında gerginlik devam ediyor. Önceki gün basın açıklaması yapmak isteyen depremzedeler ve onları desteklemek amacıyla gelen EMEP, ÖDP, Halkevleri ile sendika temsilcileri, yine polisler tarafından engellenmek istendi.

BURASI BİZİM EVİMİZ
Konutların girişine barikat kuran polis, destek amacıyla gelen grupları içeri almazken, depremzedeler polise “Burası bizim evimiz, onlar da bizim misafirlerimiz” şeklinde tepki gösterdi. Uzun süre polisle tartışan depremzedeler, polisin içeri girişe izin vermemesi üzerine site dışına çıkarak, destek amacıyla gelen gruplarla birlikte basın açıklamasını gerçekleştirdi.

KAN AKITILDI
Cumhuriyet Başsavcılığı`na geçtiğimiz günlerde yaşanan olaylar nedeniyle suç duyurusunda bulunduklarını dile getiren Arızlı sakinlerinden Çisem Uğur, basın açıklamasında şunları kaydetti; “Geçtiğimiz günlerde basın açıklaması yapmak için bir araya geldik. Açıklamamıza başlamadan kolluk kuvvetlerinin orantısız gücüne, copuna, darplarına maruz kaldık. Yaşlı ninelerin, kadınların, öğrencilerin kanları akıtıldı.

BİR KOVBOY
Kocaeli emniyetinde görevli bir kovboy silahını çekip birçok depremzedeye ve öğrenci kardeşlerimizin başına vurarak derin yaralar açtı. Tüm Türkiye televizyon ekranlarından izledi, depremzedelerin elinde taş, sopa, silah yoktu. En demokratik haklarımızı kullanıyorduk. Silahını çeken, çektiren emniyet görevlilerinin, Kocaeli İl Emniyet Müdürü`nün ve Kocaeli Valisi Gökhan Sözer`in görevlerine son verilmesini istiyoruz.”

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ