KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Günlük kiralık evlere CEZA YAĞDI
Günlük kiralık evlere CEZA YAĞDI
Polis-Adliye
22 Kasım 2017 Çarşamba 10:25
  • 2877
  • 0

Günlük kiralık evlere CEZA YAĞDI

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde Türkiye  genelinde günlük kiralık evlere yönelik gerçekleştirilen uygulamanın Kocaeli ayağında uygunsuzluk tespit edilen evlere 20 bin 764 TL para cezası kesildi

64 EV KONTROL EDİLDİ

Türkiye genelinde rezidans, apart daire ve stüdyo evler şeklindeki evlerin otel gibi kullanılmaya başlanmasının ardından emniyet ekipleri, olası terör olaylarının önüne geçmek ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele kapsamında operasyon başlattı. Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde ülke genelinde düzenlenen “Günübirlik Kiralanan Evler” uygulamasının bir ayağı da Kocaeli'de gerçekleştirildi. Uygulamada Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlükleri ekiplerinden oluşan 28 ekip 153 personel görev aldı. Yapılan uygulama kapsamında 64 günü birlik ev kontrol edildi.

 

20 BİN 764 TL CEZA KESİLDİ

Evlerde konaklayanlara veri girişi yapmadığı tespit edilen 7 işletme hakkında yasal işlem yapıldı. İşletmelerden ilk kez veri göndermeyen 4 işletmeye toplam 20 bin 764 TL idari yaptırım kararı uygulandı. İkinci kez veri göndermediği tespit edilen 3 işletmenin de faaliyetine son verilmesi için ruhsat vermeye yetkili idareye bildirimi yapıldı. Kimlik Bildirim Sistemi'ne dahil olmadığı tespit edilen 1 işletme hakkında ise 10 bin 383 TL idari yaptırım kararı uygulandı.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ