KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Hastaların kabusu oldu
Hastaların kabusu oldu
Polis-Adliye
19 Aralık 2012 Çarşamba 11:05
  • 2578
  • 0

Hastaların kabusu oldu

Üniversite hastanesinde, hasta yakını olduğunu iddia ederek daha çok kadınlara duygu sömürüsü yaptığı ve bu sayede insanları dolandırdığı ve taciz ettiği ileri sürülen bir kişi gözaltına alındı
Alınan bilgi ve iddialara göre; İstanbul'dan gelen ve Kocaeli Üniversitesi UmuttepeTıp Fakültesi Hastanesi'nde kendisini hasta yakını olarak tanıtan Dursun A. (51) isimli şahıs 12 Kasım günü Kuruçeşme Fatih Mahallesi'nde ikamet eden M.K. isimli bir bayanın evine girerek, 2 adet altın bileziği alıp kayıplara karıştı. 
 
TACİZDE DE BULUNMUŞ
Yine aynı şekilde önceki gün Yenişehir Mahallesi'nde Z.K. isimli bayanın evine gelerek kendisini kocasının arkadaşı ve aynı zamanda doktor olarak tanıtan Dursun A., bayana evde altın ya da para olup olmadığını sordu. Olumsuz yanıt alan şahıs daha sonra, "Senden çok hoşlandım" diyerek tacizde bulundu ve sonra da kadının yardım çığlıklarının ardından olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Son olarak da Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Tıp Fakültesi'nde, kendisini İstanbul'dan gelen bir hasta yakını olarak tanıttığı iddia edilen Dursun A., burada da duygu sömürüsü yaparak F.Y. isimli bir bayanın da yaklaşık 250 TL parasını ve cep telefonunu alarak uzaklaştı.
 
BANKLARDA YATIP KALKIYOR
Dolandırılan kadın hastane yetkililerine bahse konu şahsı sorduğunda, hastane ile alakası olmadığını anladı ve hemen diğer mağdur kadınlar gibi polise giderek şikayetçi oldu. İzmit İlçe Asayiş Bürosu ekipleri tarafından yürütülen soruşturma sonrasında ise şahsın yaklaşık iki haftadır üniversite hastanesindeki banklarda yatıp kalktığı anlaşıldı. Polis ekipleri tarafından Umuttepe'de gözaltına alınan şahsın çok sayıda hırsızlık ve dolandırıcılık suçundan kaydı olduğu öğrenildi. Şahıs biten işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ