KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Hem üretici hem de satıcı
Hem üretici hem de satıcı
Polis-Adliye
02 Nisan 2010 Cuma 16:34
  • 1666
  • 1

Hem üretici hem de satıcı

Kaçak akaryakıt üreterek satan çeteye yapılan baskında 4 kişi gözaltına alınırken 63 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi.

Gebze Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize İşlerle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucunda fabrikada kaçak akaryakıt imal edip pazarlayan 4 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, başta Gebze ilçesi olmak üzere Kocaeli genelinde ve Bursa'da çeşitli zamanlarda yapılan operasyonlar sonucunda İstanbul Tuzla Deri Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir akaryakıt firmasında kaçak olarak üretilmiş akaryakıt ele geçirildi.
 

63 bin litre kaçak akaryakıt
H.O., E.O. ve K.O. kardeşlerinin sahibi olduğu bir nakliyat firması ile aynı adreste faaliyet gösteren bir endüstriyel işyerinde solvent ve atık madeni yağların karışımını işleyerek, kaçak olarak karışımlı akaryakıt şeklinde sattıkları tespit edildi.  Operasyon sonucunda nakliyat firmasının ortakları E.O. ve K.O. kardeşler ile endüstriyel firmanın ortakları O.B. ve H.D. isimli şahıslar gözaltına alındı. Zanlılarla beraber 63 bin 885 litre karışımlı akaryakıt ele geçirildi. Gözaltına alınan 4 zanlı, Gebze Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ