KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Kimse gençlerin önünü kapatamaz
Kimse gençlerin önünü kapatamaz
Siyaset
12 Nisan 2010 Pazartesi 14:33
  • 1460
  • 0

Kimse gençlerin önünü kapatamaz

Derince CHP İlçe Gençlik Kolları Yönetimi tanıtım töreninde Erenkaya, ‘partide gençlere yer verilmiyor’ söylemlerine, ''Gençlerin önünü kimse kapatamaz'' diyerek cevap verdi

CHP Derince İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı`na atanan Savaş Şengeç önceki gün yönetimini tanıttı. İlçe binasında yapılan tanıtım toplantısına; CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, il gençlik kolları başkanı Gökhan Ercan, Derince ilçe başkanı Hakan Savaş, eski ilçe gençlik kolları başkanı Caner Yeni, Derince ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partili gençler katıldı.

CHP`Lİ OLMAK KOLAY DEĞİL
Toplantı öncesi gençlerle konuşan milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP`li olmanın kolay bir iş olmadığını ve mücadele gerektirdiğini dile getirerek, “Gençliğimde ben de sosyal demokrat mücadele içerisindeydim. Bu mücadele gerçekten kolay değil. ‘Kahrolsun Amerika` dediğimizde ‘komünist bunlar` diye karakollara, mahkemelere götürülürdük” şeklinde konuştu.

GENÇLERİN ÖNÜ AÇIK
CHP içerisinde bazı kesimler tarafından gençlerin önünün kapatıldığına dair sözlerin dolaştığını belirten Erenkaya, “Bu sözlerin doğruluk payı yok. Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde gençlerin önü her daim açıktır ve mücadelelerine devam etmeleri gerekmektedir. Siz gençlerin önünü kapatmaya kimsenin gücü yetmez” diye konuştu.

İŞSİZLİK HAD SAFHADA
Önceki yıllarda Kocaeli`nin, en gelişmiş şehirlerden biri olarak anıldığını da ifade eden Erenkaya, konuşmasını şöyle sürdürdü; “2002 yılına yani AKP iktidarına kadar ilimiz, Türkiye ortalamasından da yüksek sıralarda yer alan gelişmiş bir yerdi. Şimdi sanayi kenti olmasına rağmen yalnızca resmi kayıtlarda 250 bin işsiz barındırıyor. İşsizlik ve yoksulluk had safhada. Bizim zamanımızda da işsizlik vardı fakat bu boyutlarda değildi.”

İKTİDAR OLACAĞIZ
Gençlerin de desteği ve mücadelesiyle hem genel hem de yerel seçimlerde iktidara oturacaklarını sözlerine ekleyen Erenkaya, “Burada hiçbir belediye alamadık ama Kocaeli`de CHP`nin bir tabanı var. Önümüzdeki genel seçimlerde iddia ediyorum ki AKP iktidarının tekrar gelme şansı yok. Önce gelen daha sonra yerel seçimlerde iktidar olacağız ve bu hepimizin çalışması ve gayretiyle gerçekleşecek” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

BU KANIYI YIKACAĞIZ
Erenkaya, gençlerle konuşmasının ardından başka bir programa yetişmek üzere parti binasından ayrıldı. Daha sonra yönetimini açıklayan yeni CHP Derince Gençlik Kolları Başkanı Savaş Şengeç, “Hep birlikte proje üreteceğiz ve çalışacağız. ‘CHP`de neden gençler yok?` diye soruluyordu. Biz Derince`de bu kanıyı yıkıyoruz. Bu haftadan itibaren mahalle gezilerimize de başlayacağız” şeklinde konuştu.

YENİ YÖNETİM
Savaş Şengeç`in başkan olarak atandığı CHP Derince İlçe Gençlik Kolları yönetiminde şu isimler yer alıyor; Aziz Laçin (genel sekreter), Hale Seçilmiş (sayman), Taner Sayan, Burak Dayıcık, Cafer Becer, Serkan Doğrular, Gizem Sasa, Ziya Soya.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ