KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Hırsızlığın böylesi görülmedi
Hırsızlığın böylesi görülmedi
Polis-Adliye
15 Eylül 2009 Salı 15:52
  • 2606
  • 3

Hırsızlığın böylesi görülmedi

Bankalardan para çeken kişilerin araç lastiklerini patlattıktan sonra aracı soyan hırsızlardan biri yakalanarak adliyeye sevk edilirken, diğeri ise hala kayıp

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, şikayetler üzerine, banka yakınlarına aracını park ederek para çeken kişileri belirleyip, araçlarının lastiklerini kesen, seyir halindeki sürücünün lastiğin patlak olduğunu fark ederek araçtan inmesiyle para ve değerli eşyalarını çaldığı iddia edilen 2 kişiyi takibe almış ve zanlıların Kadıköy Mahallesi'ndeki evlerine bir operasyon düzenlemişti. Şüpheliler Tosun Özbek (36) ve K.Ö. (14) polisi görünce kaçmaya başlamış, kovalamaca sonucu yere düşerek başından hafif yaralanan Tahsin Özbek (36) yakalanarak Asayiş'e getirilmiş, mahalle sakinlerinin zanlıları teslim etmemek için polise saldırması sonucu, K.Ö. isimli zanlı ise kaçarak kayıplara karışmıştı.

YİNE AYNI TAKTİK

Emniyet'te, 35 ayrı suçtan sabıkası bulunan Tosun Özbek (36) ve K.Ö. (14)'nün Adapazar'ında bir, Körfez ilçesinde 2 ve İzmit'te bir olmak üzere aynı yöntemle hırsızlık yaptığı tespit edildi. En son F.B. isimli şahıs, İş Bankası'ndan 100 bin TL çekti ve başka bir bankaya 80 bin TL yatırdı. Şahsın çantasında 27 bin TL nakit para kaldı. Şahsı gözüne kestiren zanlılar, aynı taktiği bu şahısta da uygulamaya kalktı. Zanlıları takibe alan polis olayı fark etti. Zanlılar çantayı da bırakıp kaçmaya başladı. Kadıköy Mahallesi'ndeki evlerinde sıkıştırılan zanlıları, mahalleli teslim etmek istemedi ve polisle çatıştı. Bu sırda kaçan K.Ö. isimli zanlı kayıplara karışırken, Tosun Özbek yakalandı. Kaçan K.Ö. ise her yerde aranıyor. 
Yılmaz KARABIYIK


Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ