KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Hırsızlık zanlıları kameraya takıldı
Hırsızlık zanlıları kameraya takıldı
Polis-Adliye
12 Ekim 2009 Pazartesi 16:22
  • 2221
  • 0

Hırsızlık zanlıları kameraya takıldı

Körfez ilçe Mimar Sinan Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi 106 numarada 1,5 ay önce açılan market soyuldu. Hırsızlık zanlıları, kameraya yakalandı

Körfez ilçede tekstil işiyle uğraşan Şerafettin Karahancı`nın 1,5 ay önce açtığı Hanmar Market`e giren üç hırsız, yaklaşık 12 bin TL`lik sigara ve gıda maddesi çaldı. Çalışanların sabah marketi açmak üzere geldiklerinde anladıkları hırsızlık olayı şirket çalışanlarını da şaşırttı. Markete ön kapıdaki kilitleri keserek girmeye çalışan üç hırsız başarılı olamayınca marketin arkasındaki 6-7 metre yüksekliğindeki pencereden içeri girmeyi başardılar. Kamera kayıtlarını inceleyen market sahibi Şerafettin Karahancı şöyle konuştu:
 

KAMERAYA TAKILDILAR
“İncelememiz sonucunda hırsızların yaklaşık 1 saat 20 dakika içerde kaldığını tespit ettik. Çok rahat hareket eden hırsızlar öncelikle sigara reyonlarımızdaki tüm sigaraları poşetlere doldurmuşlar ve ardından gıda maddeleri de alarak marketten ayrılmışlar. Saat 03:00`te başlayan hırsızlık olayında hırsızlar 04:10 sıralarına kadar devam etmiş.” Polis ekipleri parmak izi çalışmasıyla parmak izlerini tespit ettiği hırsızların kamera kayıtlarını da aldı. Kamera kayıtlarında rahat davranışlarıyla dikkat çeken iki hırsızın tanınmamak için kapşonlu kıyafet giydiği görüldü.
 

HURDACIYA SAKLAMIŞLAR
Hırsızlar poşetlere doldurdukları bir çok malzemeyi marketin arkasındaki pencereden çıkartarak izlerini kaybettirdi. Körfez Emniyeti hırsızlık sonrası kamera kayıtları ve parmak izlerini aldıktan sonra başarılı çalışma sonrası iki hırsızı kıskıvrak yakaladı. Yakalanan O. Ş. (16) ve H. D. (15) marketten aldıkları malları Körfez`de hurdacılık yapan  Ş. A. ile N. A.`nın dükkanlarına sakladıkları tespit edildi. İki sanık ile hurdacılar sorgulamalarının yapılmasının ardından Körfez Adliyesi`ne sevk edildi. Olaydan sonra kaçan Y.E.A. ise her yerde aranıyor.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ