KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.2465 TL
  • 6.8819 TL
  • 8.0485 TL
Kocaeli Zirve
Hizmet-İş Sendikası temsilcisine saldırı!
Hizmet-İş Sendikası temsilcisine saldırı!
Polis-Adliye
13 Şubat 2020 Perşembe 15:57

Hizmet-İş Sendikası temsilcisine saldırı!

İddialara göre, İzmit Belediyesi'nin yan şirketi olan BEKAŞ A.Ş çalışanı ve Hizmet-İş Sendikası temizlik işleri müdürlüğü temsilcisi Bülent Aktop, temizlik işleri müdürlüğü amiri Burhan Çakır tarafından yumruklu saldırıya uğradı.

İzmit Belediyesi'nin şirketi olan BEKAŞ A.Ş çalışanı ve Hizmet-İş Sendikası Temizlik İşleri Müdürlüğü temsilcisi Bülent Aktop, Temizlik İşleri Müdürlüğü Amiri Burhan Çakır tarafından iddialara göre yumruklu saldırıya uğradı. Seka Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Bülent Aktop'un, hastaneye gelen Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ve yöneticiler yanında bulundu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ersoy, "31 Mart yerel seçimlerinden sonra işçilere, özellikle temizlik işçilerinin üzerine kurulan baskı, tehdit ve hakaretler yeni bir boyut kazanarak işçilerimiz darp ediliyor.

Bunu kabul etmemiz mümkün değil, işyeri temsilcisine yapılan bu saldırı, işçilere ve sendikaya yapılmıştır. Bunun müsebbibi geldiği günden beri işçileri üzerinden herkesi geren başta İzmit Belediyesi Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve temizlik işleri müdürü ve bazı üst düzey amirlerdir. Bu zorba zihniyet ile hukuk çerçevesi nezdinde hesap sorulacaktır” dedi.

DİĞER HABERLER

350 kilometre gidip, dolandırıldılar

350 kilometre gidip, dolandırıldılar

Gölcük’te, internet üzerinden otomobillerini satışa çıkaran Nagihan ve Rıdvan Yıldırım çifti, aracı satın almak isteyen kişilerin yalanlarına inanarak 350 kilometre uzaklıkta bulunan İzmir’e gitti. Aracın satışının yapılması sonrası kredi çekebileceklerini söyleyen kişiler, satış işlemlerinin ardından 85 bin TL’lik araçla ortadan kayboldu. Yıldırım çifti aracın aynı gün Manisa'da bir galeriye satıldığını tespit edince, otomobillerini geri almak için hukuk mücadelesi başlattı.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ