KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Huzur operasyonunda 17 kişi Yakalandı
Huzur operasyonunda 17 kişi Yakalandı
Polis-Adliye
16 Şubat 2018 Cuma 15:35
  • 1149
  • 0

Huzur operasyonunda 17 kişi Yakalandı

15 Şubat 1999 tarihinde Kenya’da yakalanıp ülkemize getirilen terörist Abdullah Öcalan’ın  yakalanmasının yıldönümü nedeniyele ilimizde dün huzur operasyonu yapıldı. 

Terörist Abdullah Öcalan’ın 15 Şubat 1999 tarihinde ülkemize getirilmesinin yıldönümü olması münasebetiyle genel asayiş, kamu düzeninin sağlanması, önleyici ve caydırıcı tedbirlerinin alınması amacıyla, yurt genelinde olduğu gibi Kocaeli’nde de huzur uygulaması gerçekleştirildi.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğünün gerçekleştirdiği operasyonla ilimizde eş zamanlı olarak Çarşamba akşamı 20:00 ile 22:00 arasında Huzur41 uygulaması yapıldı. Sabit Yol Uygulaması ve Umuma açık yerlerde genel güvenlik ve asayişin sağlanması, meydana gelebilecek asayişe müessir olayları ile muhtemel terör eylemlerinin önlenebilmesi, uyuşturucu madde kullanan ve satan şahıslar ile suç işleme hazırlığında olan şahıslara karşı Polisin caydırıcı faaliyetlerdeki etkinliğini arttırarak suçluların ve aranan şahısların yakalanması,suça konu maddelerin ele geçirilmesi, vatandaşlarımızın rahat ve huzurunun sağlanması için  gerçekleştirilen uygulamaya 88 ekipten oluşan 589 personel katıldı.

Asayiş, Çevik Kuvvet, Deniz Limanı, Güvenlik,  Uyuşturucu ile Mücadele, Siber Suçlar ile Mücadele, TEM Şube Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlükleri ekiplerinden oluşan ekiplerin yapmış oldukları uygulalamalarda 3 bin 63 kişiye kimlik sorgulaması  yapılırken,  aralarında çocuğun soy bağını değiştirmek, uyuşturucu madde bulundurmak, kayıp şahıs, yoklama kaçağı ve benzeri  suçlardan 17 aranan şahıs yakalandı.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ