KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
İki TIR kafa kafaya çarpıştı
İki TIR kafa kafaya çarpıştı
Polis-Adliye
07 Aralık 2010 Salı 11:06
  • 5372
  • 4

İki TIR kafa kafaya çarpıştı

Kartepe Akmeşe kavşağında meydana gelen trafik kazasında iki TIR kafa kafaya çarpıştı. Kazada TIR sürücülerinden biri hafif yaralanırken, diğerinin burnu bile kanamadı

Kartepe`de sabah saat 08.00`de meydana gelen trafik kazasında iki TIR kafa kafaya çarpıştı. Kazada ölen olmazken bir TIR sürücüsü hafif şekilde yaralandı. Olay iddialara göre şöyle gelişti: Sakarya`dan gelip Akmeşe istikametine gitmekte olan Aydın Yavuz(27) yönetimindeki 54 ZS 242 plakalı TIR, kavşaktan çıkıp Akmeşe yoluna girdiği sırada, Derince Limanı`ndan talaş alıp Uzunçiftlik Mahallesi`ndeki Yıldız Sunta Fabrikası`na gitmekte olan Fikri Başyiğit(27) yönetimindeki 41 UV 883 plakalı TIR ile Uzunçiftlik Meslek Yüksek Okulu`nun bulunduğu Akmeşe kavşağında kafa kafaya çarpıştı.
 

İKİ TIR YAN YATTI
Meydana gelen kazada kafa kafaya çarpışan iki TIR yan yattı. Kazada 54 ZS 242 plakalı TIR`ın ön kısmı şiddetli çarpışmanın etkisiyle ters döndü. Sürücü koltuğunda sıkışan şoför Aydın Yavuz, çevreden yetişenler tarafından çıkartılarak Kocaeli Devlet Hastanesi`ne kaldırıldı ve ayakta tedavi edildi. Kazada Yıldız Sunta Fabrikası`na talaş götürün 41 UV 883 plakalı TIR sürücüsü Fikri Başyiğit`in ise burnu bile kanamadı. Başyiğit, şunları söyledi: “Ben normal yolumda seyir halindeydim. Yol geçiş hakkı da benimdi. Kavşağa tam yaklaşmıştım ki aniden Sakarya bölgesinden gelen kavşaktan ana yola TIR girdi.
 

KAVŞAKTA IŞIK YOK
Frene bastım ama kurtaramadım. Normal hızda gidiyordum.
TR yan yattı. Burnum bile kanamadan çıktım ama çok korktum.” Kaza sonrasında olay yerine gelen Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri kazada kusurlu olan tarafın Sakarya istikametinden gelip Akmeşe yoluna giren sürücü Aydın Yavuz olduğunu belirledi. Geçiş hakkının ana yoldan gelen ve Yıldız Sunta Fabrikası`na mal götüren TIR`da olduğunu söyleyen ekipler “Kavşakta trafik ışıkları olsaydı bu kaza olmazdı” şeklinde konuştu.  Sabah saatlerinde meydana gelen kaza anında başka araçların yoldan geçmemesi olası bir faciayı önledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ