KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
İlk celsede dava bitti
İlk celsede dava bitti
Polis-Adliye
06 Aralık 2010 Pazartesi 15:49
  • 4013
  • 1

İlk celsede dava bitti

Kandıra ilçesi Kefken Karaağaç Köyü’nde 13 Ağustos tarihinde kayınçosu tarafından öldürülen Mustafa Hamarat’ın davası ilk celsede karara bağlandı

13 Ağustos 2010 tarihinde Kandıra ilçesi Kefken Karaağaç Köyü`nde ikamet eden enişte Mustafa Hamarat (60) köpek yüzünden tartıştığı kayınçosu Mustafa Sulakoğlu tarafından bıçaklanarak ağır yaralanmıştı. Daha sonra KOÜ Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi`ne kaldırılan Mustafa Hamarat yaşamını yitirirken, kayınço Mustafa Sulakoğlu ise tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Cinayet davasının ilk celsesi Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görüldü. Dava ilk celsede karara bağlandı.
 

BENİ TEHDİT EDİYORDU
Davaya öldürülen Mustafa Hamarat`ın eşi Fatma Hamarat, çocukları İsa ve Musa Hamarat, Havva Bakırkaya ile tutuklu sanık Mustafa Sulakoğlu ve avukatı Andaç Pakdil katıldı. Davada ilk olarak dinlenen tutuklu sanık Mustafa Solakoğlu şu ifadeyi verdi: “Mustafa Hamarat uzaktan akrabam olur. Daha önce kendisiyle kumar oyunu nedeniyle parasal anlaşmazlık yaşamıştık. Kendisi sürekli benden para istiyor ve beni tehdit ediyordu.
 

BİRLİKTE YUVARLANDIK
Olay günü çalışmak amacıyla Mustafa Hamarat`ın evinin yakınından geçerken köpekleri bana saldırdı. Köpeklerin saldırısı üzerine Mustafa Hamarat`ı uyardım. Ancak kendisi bana ağır küfürler edip elindeki sopayla saldırdı. Ayrıca elini beline attığını görünce yanımda bulunan bıçağımı çektim. Kendisi bana saldırınca bir anda yere düşerek yuvarlanmaya başladık. Bunu isteyerek yapmadım. Bıçağı ne yaptım, nasıl bıçaklandı bilmiyorum.”


MÜŞTEKİLER ŞİKAYETÇİ OLDU
Sanığın savunmasının ardından maktülün çocukları Havva Bakırkaya, İsa Hamarat ve Musa Hamarat verdikleri ifadelerinde sanıktan şikayetçi olduklarını söyledi. Öldürülen Mustafa Hamarat`ın eşi Fatma Hamarat ise ifadesinde “Gelinimin sanığın evine gitmesini istemiyorduk. Sanık ahlaken iyi birisi değildi. Gelinimin de akli dengesi yerinde değildi. Bu nedenle bize husumet besliyordu. Sanığın bahsettiği av köpekleri yavru küçük köpeklerdir. Sanık kasıtlı olarak eşimi öldürtmüştür. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.
 

15 YIL HAPİS CEZASI ALDI
Mahkeme heyeti müştekilerle sanıkların ifadelerinin ardından cumhuriyet savcısının mütalaasını aldı. Cumhuriyet savcısı mütalaasında “Sanık üzerinde bulunan bıçakla müştekiye saldırarak kol ve göğüs bölgesinden bıçaklamak suretiyle onu kasten öldürdüğü tam dosya kapsamında görülmüştür” dedi. Verilen kısa bir aranın ardından ilk celsede mahkeme karara bağlandı. Sanık Mustafa Sulakoğlu cinayet suçundan ilk önce müebbet hapis cezasına, ardından cinayetin hafif haksız tahrik altında işlediği gerekçesiyle 18 yıl son olarak da sanığın duruşmadaki iyi hali nedeniyle sanığa 15 yıl hapis cezası verildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ