KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0600 TL
  • 6.7614 TL
  • 7.7239 TL
Kocaeli Zirve
İntihardan vazgeçti çay satmaya başladı
İntihardan vazgeçti çay satmaya başladı
Polis-Adliye
Nabi Yazıcı
11 Mart 2019 Pazartesi 13:56
  • 6154
  • 0

İntihardan vazgeçti çay satmaya başladı

Körfez’de çeşitli tarihlerde alacağını alamadığı gerekçesiyle intihar girişimlerinde bulunan İsmail Köse, son girişi sonrasında aldığı kararla küçük çaplı olarak çay satışı ile hayatını devam ettirme kararı aldı.

İsmail Köse, ilk olarak 5 yıl önce Körfez Kent’te inşaatlara iki kez çıkmış ve alacağını alamadığı için intihar edeceğini söylemişti. Bu tarihlerde ikna edilen İsmail Köse, 15 gün önce bu kez Tütünçiftlik’te viyadük üstüne çıkmış, plastik tabanca ile yine girişimde bulunmuştu. Bu olayın ardından Körfez Ticaret Odası’na giden ve burada girişimi öncesinde ikna edilen Köse, girişimciler için düzenlenen toplantıya da katılmış ve anlatılanları dinlemişti.

Dinlediklerinin etkisinde kaldığı anlaşılan İsmail Köse, Tütünçiftlik Viyadük altında seyyar çay ocağı açarak, vatandaşlara kahve, çay, bisküvi, kitap satmaya başladı. Bundan sonra küçük çaplı olarak başladığı esnaflığı, destek verilirse büyütmeye çalışacağını söyleyen Köse, “Aldığım destek ve nasihatlerle çalışarak hayatımı kazanmaya karar verdim. Elimden tutan olursa daha iyi yerlerde, daha güzel koşullarda esnaflık yapacağım. Şimdi hayatımı sürdürmek için önce viyadük altında başladım. Çayı 1.5 liradan veriyorum, bana destek verilirse çalışarak hayatımı kazanacağım” dedi.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ