KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
İstanbul’dan getirdikleri zehir ellerinde patladı
İstanbul’dan getirdikleri zehir ellerinde patladı
Polis-Adliye
24 Aralık 2012 Pazartesi 14:09
  • 3413
  • 2

İstanbul’dan getirdikleri zehir ellerinde patladı

Narkotik ekipleri tarafından yapılan iki ayrı torbacı operasyonunda 3 kişi tutuklanırken, toplam 500 gram esrar, 300 adet extasy hap ve 6 fişek bonzai ele geçirildi

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği'ne bağlı polisler tarafından İzmit ve Körfez ilçesinde ayrı ayrı düzenlenen iki ayrı operasyonda 7 kişi gözaltına alınırken, bu şahıslardan biri kadın 3 kişi sevk edildiği mahkemelerce tutuklandı. 


İLK OPERASYON KÖRFEZ'E

Alınan bilgi ve iddialara göre; İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği'ne bağlı polis ekipleri, yine uyuşturucu satıcılığı suçundan dolayı cezaevinden iki hafta önce çıkan Soner Kaya(28) isimli şahsı takibe aldı. Şahsın yine uyuşturucu işine bulaştığını düşünen polis ekipleri, şüphelerinde haksız çıkmadı. Şahsın yanında kız arkadaşı Merve Ç.(19) ile birlikte İstanbul'a uyuşturucu madde temin etmeye gittikleri belirlendi ve takip başladı. İstanbul yolu dönüşünde ise operasyon için düğmeye basıldı. Körfez ilçesi Döküm ışıklarda durdurulan araç içerisinde bulunan Soner Kaya, Merve Ç. ile beraber Cihan E. ve Kemal T.'de gözaltına alındı. 


OTOMOBİL BOŞ ÇIKMADI

Şahıslar gözaltına alınırken, şahısların üzerinden satılmak için hazırlanmış 6 fişek bonzai uyuşturucu maddesi ile 100 adet extasy hap ele geçirildi. Şahıslardan Soner Kaya ile Merve Ç. alınan ifadelerinin ardından sevk edildiği mahkemelerce tutuklandı. Diğer şahıslar ise serbest kaldı. Yapılan ikinci operasyonda ise yine İstanbul'a uyuşturucu temin etmek üzere gittikleri belirlenen İrfan T.(43) İbrahim K.(46) ile Nurdoğan Lama(42)'nın içerisinde bulundukları otomobil dönüş yolunda İzmit 42 Evler'de durduruldu. Araçta yapılan aramalarda 500 gram esrar maddesi ile 200 adet extasy ele geçirildi. Alınan ifadelerinin ardından sevk edilen şahıslardan Nurdoğan Lama tutuklanırken, diğer şahıslar serbest bırakıldı.

 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ