KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
İyi Parti meclis üyesi gözaltına alındı
İyi Parti meclis üyesi gözaltına alındı
Polis-Adliye
19 Haziran 2019 Çarşamba 13:14
  • 4722
  • 0

İyi Parti meclis üyesi gözaltına alındı

Körfez Belediyesinin İyi Partili meclis üyesi Arif Ersoy ihaleye fesat karıştırma suçlamasıyla gözaltına alındı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Kocaeli merkezli bir suç örgütünü çökertti. Emniyet ekipleri, ihaleye fesat karıştırma ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak suçlarına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, Kocaeli icra müdürlüklerinin düzenlemiş olduğu taşınır ve taşınmaz mallar için yapılan ihalelerde usulsüzlük yapıldığı, bu gruptaki şahısların ihalelere katılım sağlayan şahıslar ile ihale öncesi irtibat kurarak şahısların ihaleye girmesini engelledikleri ya da ihalelere girmeme karşılığında ücret talep ettiklerini belirlendi. 

Soruşturma kapsamında suçları tespit edilen Kocaeli’de ikamet eden 28 kişi, İstanbul’da ikamet eden 4 kişi ve Balıkesir’de bulunan 1 kişi olmak üzere olmak üzere toplam 33 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik dün sabah saat 06.00 sıralarında eş zamanlı operasyon düzenlendi.  Gözaltına alınan isimler arasında İYİ Parti Körfez Belediye Meclis üyesi Arif Ersoy’un da olduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklama yapan İyi Parti Körfez ilçe başkanı Cahit Sürüm “Bizim öğrendiğimize göre o gruptan birisinin telefonunu kullandığı için o olaya karıştığını öğrendik. Arif beyin suçsuz olduğuna inanıyoruz. Kısa sürede de serbest kalacağına inanıyoruz” dedi

 

 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ