KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Malta davasında ceza yağdı
Malta davasında ceza yağdı
Polis-Adliye
08 Nisan 2010 Perşembe 17:39
  • 2760
  • 0

Malta davasında ceza yağdı

İki yıl önce Gündoğdu Malta Mahallesi’nde meydana gelen cinayet olayında boğazı kesilerek öldürülen Mehmet Cengiz’in katil zanlıları 25’er yıl hapis cezalarına çarptırıldı

Malta davası olarak bilinen cinayet davasında 4 sanıktan 3`ü 25`er yıl hapisle cezalandırıldı. 25 Aralık 2008 tarihinde Gündoğdu Malta Mahallesi`ndeki İş Merkezi`nde Mehmet Cengiz adındaki şahıs boğazından kesilerek öldürülmüştü. Olaydan sonra polis, Aydın Barış, Serhat Durmuş, Oğuz Akkuş ve Gökhan Şahin`i gözaltına almış ve yapılan sorgulamalarından sonra 4 zanlı tutuklanmıştı. Adam öldürmek suçundan yargılanan zanlılardan Aydın Barış, Serhat Durmuş ve Gökhan Şahin ilk duruşmada tahliye edilmiş Oğuz Akkuş ise tutuklu kalmıştı.

25`ER YIL CEZA
Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi`nde yapılan karar duruşmasında Mehmet Cengiz`in boğazını kestiği iddia edilen tutuklu tek sanık Oğuz Akkuş hazır bulundu. Olaya karışan ve ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen Aydın Barış, Serhat Durmuş ve Gökhan Şahin duruşmaya katılmadı. Sanık avukatları Ersayın Işık, Cengiz Sarıbay, Hüseyin Acurman, Nazmi Küçükosmanoğlu hazır bulundu. Geçen ay yapılan duruşmada sanık avukatları savunmalarını yapmış ve müvekkilleri hakkında cezai indirim istemişlerdi. Duruşmada mahkeme heyeti tutuksuz yargılanan sanık Aydın Barış`a beraat, Serhat Durmuş, Gökhan Şahin ve davanın tek tutuklu sanığı Oğuz Akkuş`a adam öldürmek suçundan 25`er yıl ağırlaştırılmış hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti ayrıca sanıklar için temyiz yolunu da açık bıraktı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ