KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Jandarma, hırsızlara göz açtırmıyor
Jandarma, hırsızlara göz açtırmıyor
Polis-Adliye
16 Aralık 2011 Cuma 15:31
  • 2789
  • 0

Jandarma, hırsızlara göz açtırmıyor

Kandıra İlçe Jandarma Komutanlığı ve Derince İlçe Jandarma Komutanlığı, hırsızlık ihbarlarını değerlendirerek hem hırsızları yakaladı, hem de çalınanları ele geçirdi

Kandıra İlçe Jandarma Komutanlığı, Akçaova Köyü`nde N.G. isimli şahsa ait işyerinde hırsızlık yapıldığı ihbarıyla harekete geçti. Ekipler, bölgede yaptıkları araştırmada işyerine kimliği belirsiz kişi veya kişilerce girilerek; 6 metre kaynak kablosu, 1 adet spral, 1 adet soba, 15 adet paspas, 5 adet kılıf, 15 adet 16 litrelik yağ, 1 adet kompresör, 2 adet kriko, 1 adet tepe lambası 1 adet oto lastiği ve bin 40 litre madeni yağın çalındığı tespit etti. Olaya karışan V.O. ve T.O. isimli şüpheliler çaldıkları malzemelerle  birlikte yakalandı. Şüphelilerden V.O tutuklanırken, çalınan malzemeler ise sahibine iade edildi.
 

RESMİ BELGE ÇALDILAR
Derince İlçe Jandarma Komutanlığı`da Çavuşlu Köyü`nde sabaha karşı S.T. ve A.T.`ye ait marketlerde hırsızlık yapıldığı ihbarını aldı. Bölgede yapılan araştırmada; marketlere kimliği belirsiz kişi veya kişilerce girilerek, 20 TL değerinde sigara ve kontör kartı, 85 adet arazi ve işyeri tapusu, 1 adet şirkete ait imza sürgüsü, 1 adet faaliyet belgesi, 6 adet ticari sicil gazetesi, 2 adet vergi levhası, vekâletnameler ve kimlik fotokopilerinin çalındığı tespit edildi. Olayın şüphelilerinden R.D. isimli zanlı yakalanıp mahkemece tutuklanırken, faillerinin çevre il ve ilçelerde birçok hırsızlık olayına karıştıkları tespit edildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ