KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Jandarma suç örgütünü çökertti
Jandarma suç örgütünü çökertti
Polis-Adliye
29 Kasım 2012 Perşembe 17:23
  • 4186
  • 2

Jandarma suç örgütünü çökertti

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı’nın Kandıra ve Sakarya’da düzenlediği operasyonda tehdit, tefecilik ve uyuşturucu madde ticareti yapan bir çete çökertilirken, bir cinayet de aydınlatıldı

İl Jandarma Komutanlığı düzenlediği operasyonla bir suç örgütünü çökertti. İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, liderliğini Ş.C. isimli şahsın yaptığı Kandıra ve Sakarya`da faaliyet gösteren suç örgütünün, haksız kazanç elde etmek amacıyla örgüt kurma, tehdit, cebir ve tefecilik suçlarının işlendiği tespit edildi.

 

TABANCA, MERMİ, ESRAR. SENET...
İl Jandarma Komutanlığı, suç örgütüne yönelik Kandıra ve Sapanca`da eş zamanlı yaptığı operasyon sonucunda toplam 6 şahıs yakalandı. Şahısların üzerlerinde, adreslerinde, müştemilatlarında ve araçlarında yapılan aramalar neticesinde; (1) adet ruhsatsız 7.65 mm. tabanca, (14) adet muhtelif çapta tabanca mühimmatı, (134) gram esrar maddesi, bol miktarda senet, (4) adet borçlu listesi, (2) adet tapu senedi ele geçirildi.        
 
CİNAYET AYDINLANDI
Olay ile ilgili yakalanan başta örgütün lideri Ş.C. olmak üzere toplam 6 şahıs gözaltına alındı. Aynı soruşturma kapsamında; 26 Kasım tarihinde örgüt elemanları arasında maddi anlaşmazlık nedeniyle çıkan tartışma sonucunda S.C.`nin diğer örgüt elemanı S.C.`yi tabanca ile ateş etmek suretiyle öldürdüğü tespit edilmiştir.  Olayla ilgili olarak yakalanan S.C., N.E., Ş.C., G.C., T.G. ve M.D. isimli şüpheliler  işlemlerini ardından adliyeye sevk edildi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ