KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Jandarmadan kaçan firari yakalandı
Jandarmadan kaçan firari yakalandı
Polis-Adliye
19 Aralık 2011 Pazartesi 14:04
  • 1500
  • 0

Jandarmadan kaçan firari yakalandı

Terhis olduğu gün hakkında kesinleşmiş hapis cezası olduğu için jandarmanın peşine düştüğü asker, kentimizde yakalandı. Adliyeye çıkarılırken jandarmanın elinden kaçan er, yeniden yakalandı

Cumartesi günü birliğinden terhis olduktan sonra kesinleşmiş hapis cezası ve aranması olduğu gerekçesiyle getirildiği Kocaeli Adliyesi`nden kaçmayı başaran Recep Nokay polis ekipleri tarafından yakalandı. İddialara göre; çok sayıda hırsızlık ve değişik suçlardan sabıkalı olan Recep Nokay (21) Erzincan Çayırlı Jandarma Karakolu`ndan terhis oldu.
 

YAKALANDI
Ancak Nokay, hakkında 5 yıl 1 ay hapis cezası ile 5 ayrı suçtan aranması olduğu için iki uzman çavuş ile birlikte Kocaeli Adliyesi`ne getirildiği sırada jandarmanın elinden kaçmıştı. Jandarma ekipleriyle polis ekiplerinin tüm aramasına rağmen Nokay bulunamamıştı. Olayla ilgili soruşturma başlatan asayiş şubesine bağlı infaz bürosu ekipleri zanlının 41 UZ 585 plakalı araçla Gölcük`ten İzmit`e geldiğini belirleyince aracı durdurdu.
 

TUTUKLANDI
Aracın içerisinde bulunan Nokay gözaltına alındı. Nokay, ifadesi alınmak üzere asayiş şubesine getirildi. Sadece iki gün kaçabilen Nokay, yapılan işlemlerinin ardından öğlen saatlerinde adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen Recep Nokay, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ