KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kablo hırsıları kaçamadı
Kablo hırsıları kaçamadı
Polis-Adliye
16 Aralık 2012 Pazar 15:51
  • 1537
  • 0

Kablo hırsıları kaçamadı

İzmit Gültepe Mahallesi'nde Türk Telekom’a ait kabloları kestiği iddia edilen 3 kişi kısa süren kovalamacanın ardından yakalandı

İzmit Gültepe Mahallesi Çakmak Sokak üzerinde bulunan Türk Telekom'a ait olduğu öğrenilen rögar kapağını kaldıran ve internet ve telefon kablolarını iki uçtan keserek çalmaya çalışan M.G.(28), R.Ş.K.(19), E.Y.(15) fark edilince kaçmaya başladı. Polis ekipleriyle zanlılar arasında yaşanan kovalamaca kısa sürdü ve zanlılar gözaltına alındı. Zanlılar ifadeleri alınmak üzere İl Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Olayla ilgili olarak bir kişinin de firari olarak arandığı öğrenildi. 

 

200 ABONE MAĞDUR OLDU
Yaşanan hırsızlık olayı sonrasında, söz konusu hırsızların Türk Telekom`a ait yaklaşık 150 metre kabloyu iki ucundan da keserek yaklaşık 200 aboneyi mağdur ettikleri öğrenildi. Piyasa değeri 10 bin TL olan kabloları satamadan polis ekiplerine yakalanan 3 genç emniyete getirilerek ifadeleri alındı. Yaşı tutmayan E.Y. ise Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Emniyetteki işlemlerin ardından ifadeleri alınan şahıslar adliyeye sevk edildi. 
 
 
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ