KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Kablo hırsızları tutuklandı
Kablo hırsızları tutuklandı
Polis-Adliye
16 Ekim 2010 Cumartesi 09:00
  • 1493
  • 0

Kablo hırsızları tutuklandı

Türk Telekom ve TEDAŞ'a ait 600 bin TL değerinde telefon ve elektrik kablosunu çaldıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 10 kişiden 7'si tutuklandı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda gözaltına alınan suç örgütü lideri Sebahattin K. ile Şenol D, Yasin K, Yalçın S, Hakan Y, İbrahim İ, Fuat N, Erdinç A, Ferhat N. ve Ümit T'nin emniyetteki sorguları tamamlandı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan Sebahattin K. ile Şenol D, Yasin K, Yalçın S, Hakan Y, Fuat N. ve Erdinç A. sevk edildiği mahkemece tutuklandı, diğer zanlılar ise serbest bırakıldı. Türk Telekom ve TEDAŞ'a ait kanal kapaklarını levyelerle açan zanlıların kestikleri kabloları, kiraladıkları kamyonetlere yükleyerek çaldıkları ve daha önceden anlaştıkları hurdacılara sattıkları öğrenildi.


ÇOK SAYIDA SABIKALARI VAR

Zanlılardan Sebahattin K'nın hırsızlık suçundan 17, Şenol D'nin 22, Yasin K'nın ise 30 sabıkasının bulunduğu öğrenildi. Çok sayıda adrese yapılan eş zamanlı operasyonlarda Türk Telekom ve TEDAŞ'a ait 600 bin TL değerinde telefon ve elektrik kablosu çaldıkları iddia edilen 10 kişi gözaltına alınmıştı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ