KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Kaçak Sigaralar ELE GEÇİRİLDİ
Kaçak Sigaralar ELE GEÇİRİLDİ
Polis-Adliye
15 Şubat 2018 Perşembe 12:04
  • 322
  • 0

Kaçak Sigaralar ELE GEÇİRİLDİ

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza ekiplerince bir ihbar üzerine operasyon yapılarak 200 bin TL değeri olan 21 paket bandrolsüz sigara ele geçirildi.

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğüne ulaşan bir ihbardan yola çıkarak harekete geçen gümrük muhafaza ekipleri Gürbulak Gümrük Kapısından giriş yapan tıra Araç Takip Sistemi mobil ünitesi takarak takibe aldı. Doğubayazıt üzerinden Halkalı Gümrük Müdürlüğüne doğru yola çıkan tır güzergah boyunca Bakanlık Komuta Kontrol Merkezinde uydu üzerinden takip edildi. Tırda takılı mobil üniteden Anadolu Otoyolu İstanbul istikametinde söküldü/takıldı uyarısı alınması üzerine derhal Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerine olay yerine intikal etmeleri talimatı verildi.

 

İnceleme Başlatıldı

 

İzmit Gültepe mevkiinde konuşlanan gümrük muhafaza mobil ekipleri tırı durdurdu ve refakatle Evyap Limanına getirerek x-ray taramasına sevk etti. Yapılan tarama sonucunda dorsenin ön kısmında şüpheli yoğunluk olduğu belirlendi. Dorsede başlatılan fiziki arama sonucunda ön kısımda tabandan tavana kadar metal levhaların kenarlara kaynatılarak gizli bir bölme oluşturulduğu görüldü. Oluşturulan gizli bölmede siyah poşetlere sarılmış vaziyette piyasa değeri 200 bin TL olan 21 bin 100 adet bandrolsüz sigara bulundu. Konu hakkında bilgilendirilen Körfez Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimat doğrultusunda; yakalanan sigaraya ve tıra el konuldu ve İran uyruklu A.D.Y. ile V.K. gözaltına alındı.

Savcılık nezdinde başlatılan soruşturma devam etmektedir.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ