KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7668 TL
  • 6.3933 TL
  • 7.0011 TL
Kocaeli Zirve
KYÖD ödülleri sahiplerini buldu
KYÖD ödülleri sahiplerini buldu
Güncel
15 Nisan 2010 Perşembe 15:56
  • 1176
  • 3

KYÖD ödülleri sahiplerini buldu

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘KYÖD Sanat Ödülleri’nin 2009 yılı ödül töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen yarışmalar çerçevesinde 5 dalda birincilik elde edenler ödüllerine kavuştu

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD)`nin ‘Geleneksel Sanat Ödülleri` bu yıl TÜPRAŞ`ta düzenlendi. KYÖD`ün Sanat Kolu Yönetmeni Hayrettin Geçkin`in hazırladığı gecenin sunuculuğunu fotoğraf sanatçısı Hakan Atmaca yaptı. KYÖD`ün, şair ve yazar Ruşen Hakkı adına düzenlediği şiir, merhum Naci Girginsoy adına düzenlediği öykü, yazar Şakir Balkı adına düzenlediği mizah, fotoğraf sanatçısı Cemal Turgay adına düzenlediği fotoğraf ve Nezih Danyal adına düzenlediği karikatür yarışmasında dereceye girenlerin ödül aldığı tören TÜPRAŞ Sosyal Tesisleri`nde düzenlendi. Gecede konuşan KYÖD Başkanı Mustafa Küpçü, dernek adına yapılan bu etkinliğin her yıl yeni kategoriler eklenerek devam edeceğini söyledi.

ÖDÜLLER PROTOKOLDEN
Çok sayıda sanatseverin katıldığı ödül töreninde ilk olarak 7. Ulusal Şiir Yarışması`nda ‘Dev adımları vardı gitmenin` isimli kitabıyla birinci olan Cafer Yıdırım ödülünü vali yardımcısı Şükrü Çakır`dan aldı. Ardından, 5. Ulusal Öykü Yarışması`nda ‘Delistan` isimli kitabıyla birinciliği kazanan Nazlı Karabıyıkoğlu ödülünü Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu`nun elinden aldı. Bu yıl ilk defa yapılan 1. Ulusal Mizah Yarışması`nda ise ‘Hırsızımdan mektup var` adlı mizah kitabıyla Mehmet Önder birinci oldu.  Önder ödülünü Baro Başkanı Cumhur Arıkan`dan aldı. Yine bu sene ilk defa yapılan 1. Ulusal Karikatür Yarışması`nda ‘Kokteyl` isimli karikatürüyle birinci olan Akın Candemir ödülünü TÜPRAŞ Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Bayraktar`ın elinden aldı. Son olarak 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması`nda ‘Aşure` isimli fotoğrafıyla birinci olan Umut Kılıç`ın da ödülünü Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu Başkanı Özcan Taras takdim etti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ