KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Emekliler, Gebze’de sokağa çıkacak
Emekliler, Gebze’de sokağa çıkacak
Güncel
12 Nisan 2010 Pazartesi 14:07
  • 885
  • 0

Emekliler, Gebze’de sokağa çıkacak

Emekli-Sen, Gebze’de, 18 Nisan Pazar günü, ''Geçmiş emeğimize ve geleceğimize sahip çıkıyoruz'' konulu miting gerçekleştirilecek

Cemil Yüksek başkanlığındaki DİSK`e bağlı Emekli-Sen Gebze Şubesi, 18 Nisan Pazar günü Gebze`de gerçekleşecek “Geçmiş emeğimize ve geleceğimize sahip çıkıyoruz” konulu bölge mitingine ilişkin sendika binasında basın toplantısı düzenledi. Başkan Yüksek 9 milyonu aşkın emeklinin açlık sınırının altında aylık aldığına dikkat çekerek, “Bu insanlarımız çalışırken emeklilikte insanca yaşayacağı primleri ödemedi mi? Giderek paralı hale gelen sağlıkta, olmayan aylıklarıyla hangi giderlerini karşılayacaklar? Emeklisine insanca yaşayacak aylık vermeyenler sağlık hizmetlerini de adeta paralı hale getirerek emekliye ‘ölün` diyorlar” dedi.

MİTİNGE ÇAĞRI
Emeklilerin “insanca yaşamak”, “sendika”, “toplu sözleşme” gibi hak talepleri olduğunu ifade eden Yüksek, “Emekliler arasında farklı aylık uygulamasına son verilmesini, tüm emeklilerimize insanca yaşanacak ücret ödenmesini talep ediyoruz” dedi. Bu anlamda 18 Nisan Pazar günü 12.30`da Cuma Pazarı sonu, eski trafonun önünden başlayacak yürüyüşün büyük önem taşıdığına değinen Yüksek, “Dilovası, Darıca, Çayırova ve Gebze`deki 50 bin, Marmara Bölgesi`ndeki 2 milyon emekliyi ve emekçileri aramızda görmek, sesimizi duyurmak istiyoruz” diye konuştu.

EĞİTİMCİLERDEN DESTEK
Öte yandan açıklamanın ardından Eğitim-Sen Gebze Şube eski başkanlarından Cemal Balcı ve Emekli-Sen eski Şube Başkanı Yusuf Ziya Çalış`ın katıldığı bir söyleşi gerçekleşti. Cemal Balcı emeklilerin hak mücadelesini desteklediğini dile getirerek, “Vicdan sahibi tüm emekçiler ve emekliler mitinge katılmalıdır” dedi. Yusuf Ziya Çalış da 15 yıllık bir sendikacılık geleneği olduğunu söyleyerek pazar günkü mitingde emekliler ile birlikte yürüyeceklerini ifade etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ