KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
Bu Benim Eserim’de ilimizi 3 eser temsil edecek
Bu Benim Eserim’de ilimizi 3 eser temsil edecek
Eğitim
20 Nisan 2010 Salı 18:52
  • 1492
  • 0

Bu Benim Eserim’de ilimizi 3 eser temsil edecek

'Bu Benim Eserim' adlı proje yarışmasında, bin 900 eser arasından seçilen 3 eser, Ankara’daki sergide ilimizi temsil edecek

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı`nın (EARGAD) Bilimsel ve Sanatsal Araştırmaları Teşvik projesi kapsamında TÜBİTAK ve Devlet Planlama Teşkilatı`nın desteğiyle düzenlediği ilköğretim öğrencilerinin, matematik ve fen bilimleri dallarında yarıştıkları “Bu Benim Eserim” adlı proje yarışmasına ilimizden katılan bin 900 eserden 3`ü Ankara`da sergilenecek olan 100 eser arasına girmeyi başardı. İzmit İnkılap İ.Ö.O “Periyodik Cetvel ve Türkiye” adlı projeyle, İzmit Atatürk İ.Ö.O “3`leme Kuralı” projesiyle, Darıca Kazım Karabekir İ.Ö.O. ise “Akıllı kolye” projesiyle ilk 100 eser arasına girdi. Eserler, 11-12-13 Mayıs tarihlerinde Ankara`da sergilenecek.
 

BÖLGE FİNALİNDE İZMİT BAŞARISI
İlimizde yarışmaya katılan bin 900 eser, önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan ve içinde Kocaeli Üniversitesi öğretim üyelerinin de bulunduğu seçici kurul tarafından elemeye tabi tutuldu. Seçici kurulun elemeleri sonrası ilimizden 15 eser bölge finaline gönderildi. İstanbul`da yapılan bölge finalinde ise aralarında İTÜ ve bazı özel üniversitelerin bölüm başkanlarının yer aldığı özel bir komisyon bölgeye gönderilen eserleri değerlendirdi. İlimizden bölge finaline gönderilen 15 eserin arasında 8 eserin toplamda 500 eserle yarışmaya katılan İzmit okullarından seçilmesi dikkat çekti. Final değerlendirmesinde ise ilimizden seçilen üç okul eserinin Ankara`da yapılacak olan sergide yer alması yöneticileri sevindirdi.
 

ÇUHADAR`A ZİYARET
İzmit`te finale kalan proje sahibi 2 okulun yönetici, öğretmen ve öğrencileri, dün İzmit Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar`ı makamında ziyaret ederek, eserlerinin tanıtımını yaptı. Ziyarette, İzmit İnkılap İ.Ö.O. öğrencileri Emin Şen, Tarık Aydeniz, okul müdürü Abdurrahman Öz, danışman öğretmen Başak Erdoğmuş, İzmit Atatürk İ.Ö.O. öğrencisi Şaban Ayvaz, matematik öğretmeni Mustafa Kızılve okul müdürü İsmail Ünlü hazır bulundu.  Projeleri yakından inceleyen Çuhadar, “İlde bin 900 eserin katıldığı yarışmada İzmit olarak 500 eserimiz yer aldı. Bölge finalinde yer alan 15 eserden de 8`i bizim okullarımıza aitti. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Projeye katılan tüm öğretmenlere verdiğimiz teşekkür belgesinin arsından şimdi de Türkiye finaline katılacak okul öğretmenlerimize takdir belgesi sunacağız” dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ