KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Karısını 9 kurşunla öldürdü
Karısını 9 kurşunla öldürdü
Polis-Adliye
10 Aralık 2009 Perşembe 10:30
  • 13696
  • 23

Karısını 9 kurşunla öldürdü

Derince’de korkunç bir cinayet işlendi. 18 yaşındayken kaçıp evlendiği kocası tarafından 9 kurşunla öldürülen Zeynep Güneri’nin yaşamının tam bir ızdırap olduğunu ailesi öldüğü gün fark etti

Eşini öldüren Güneri tutuklandı

Derince Denizciler caddesi'nde eşi Zeynep Güneri`yi sokak ortasında öldürülen Umut Güneri çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Derince ilçesi Denizciler Caddesi'nde 5 yıl önce severek, kaçıp evlenen Zeynep Güneri (23) önceki gün sabah saatlerinde sokak ortasında kocası Umut Güneri (24)'nin silahından çıkan 9 kurşunla öldürülmüştü. Zeynep Güneri Aysira Gelinlik isimli işyerine gitmek için evden çıkmıştı. Çalıştığı işyeri olan Aysira Gelinlik şirketi önüne kadar gelen Zeynep Güneri`nin yanına yaklaşan eşi Umut Güneri eşi ile bir süre konuştuktan sonra tabanca ile eşine kurşun yağdırdı. Cinayetin ardından katil zanlısı koca Umut Güneri vatandaşlar ve polis tarafından olay yerinde kıskıvrak yakalandı ve gözaltına alındı.  Dün sabah Derince polis merkezinde Asayiş büro amirliğinde yapılan sorgu sonrası adliye ye sevk edildi. Umut Güneri çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.


Derince Dumlupınar Mahallesi Kahramanlar Caddesi`nde ikamet eden, Derince`de market işleten Fahrettin ile Pembe Kalkmaz çiftinin 3 çocuğundan biri olan Zeynep Güneri (23), bundan 5 yıl önce tanışıp sevdiği Umut Güneri (24) ile kaçarak evlenmişti. Daha 18 yaşındayken evlilik gibi ağır bir sorumluluğu üstlenen Zeynep Güneri, 5 yıl boyunca oldukça sıkıntılı bir evlilik yaşadı. Genç kız, yaklaşık bir aydır ayrı yaşadığı eşi tarafından çalıştığı işyerinin önünde tam 9 kurşunla vurularak öldürüldü.
 

HAYATININ BAHARINDAYDI
Henüz hayatının baharındayken ölen  Zeynep Güneri`nin ise çileli hayatının ardındaki sır ölümeyle aydınlandı. Eşine kaçarak ailesine bir acı yaşatan Zeynep, kötü giden evliliği hakkında ailesine bilgi vermiyor, dertlerini içine atıyordu. Derince Deniziler Caddesi`nde bulunan Aysira Gelinlik`te çalışan Zeynep`in eşi Umut ise uzun süredir işsizdi. Zeynep, bir ay önce tartıştığı ve şiddet gördüğü eşi tarafından, baba ocağına gönderilmişti.
 

EŞİ YANINA GELDİ
Zeynep, baba ocağına döner dönmez, kocası Umut Güneri`nin babası boşanma davası açmıştı. Tam bu sıralarda ise Zeynep`in babası Fahrettin Kalkmaz`ın aracı kurşun yağmuruna tutulmuştu. Zeynep, sığındığı baba evinde her gün sabah işine gidiyor, akşam saatlerinde işe eve dönüyordu. Zeynep, sabah da işe gitmek için evden çıktığında, yanına boşanmak üzere oldukları eşi Umut Güneri geldi.
 

TAM 9 KURŞUN SIKTI
Karı-koca bir süre yürüdükten sonra, Umut Güneri 5 yıllık eşine tam 9 kurşun sıktı. Silah sesleri üzerine cadde bir anda karışırken, karısını kurşun yağmuruna tutan Umut Güneri, çevrede bulunan vatandaşlar tarafından etkisiz hale getirildi. Vücuduna 9 kurşun isabet eden Zeynep, kaldırıldığı Derince Araştırma ve Uygulama Hastanesi`nde tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı. Acı haberi alan Zeynep`in ailesi ve yakınları ise sinir krizleri geçirdi. 


GÜÇLÜKLE DURDURULDU
Olay yerinde ekipler 9 boş kovan bulurken, Derince İlçe Emniyet Müdürü Akif Aktaş da Zeynep`in vurulduğu yere gelerek incelemelerde bulundu. Zeynep`in İstanbul Pendik`te polis memuru olarak görev yapan ağabeyi Murat Kalkmaz, haberi alır almaz motosikletiyle Derince`ye geldi. Son derece üzgün ve sinirli olduğu gözlenen ağabey, bir ara kardeşini vuran Umut Güneri`nin yanına gitmek için girişimde bulundu ancak yakınları tarafından güçlükle durduruldu.
 

BİZE ANLATMAZDI
Zeynep`in acılı babası Fahrettin Kalkmaz ise yaşadığı büyük üzüntünün yanı sıra girdiği şoktan uzun süre çıkamadı. Kızının hayatını kaybettiği hastaneye gelen acılı baba, “Kızımın evliliği iyi gitmiyordu. Ancak kaçarak evlendiği için bize bir şey aksettirmiyordu. Evde neler yaşadığını bilmiyorduk. Damadım işsiz olduğu için kızımı bize gönderdi. Umut kızımı neden öldürdü bilmiyorum. Tam bir şaşkınlık içindeyim” dedi.
 

BUGÜN DEFNEDİLECEK
Kalkmaz ailesinin Dumlupınar Mahallesi`nde yaşadığı ev akşam saatlerine kadar taziye ziyaretine gelenlerin akınına uğrarken, aile bireyleri büyük bir üzüntü içindeydi. Zeynep`in Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı İskeleler Sorumlusu olarak görev yapan dayısı Yılmaz Sarıkaya da haberi alır almaz eve geldi. Zeynep`in cenazesi, bugün Ordu`nun Fatsa ilçesine bağlı Hatipli Köyü`nde toprağa verilecek. Zanlı Umut Güneri`nin ise bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.
Adnan AĞIRKAYA

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ