KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Kasa hırsızlarını Kocaeli polisi yakaladı
Kasa hırsızlarını Kocaeli polisi yakaladı
Polis-Adliye
30 Kasım 2010 Salı 15:39
  • 2646
  • 0

Kasa hırsızlarını Kocaeli polisi yakaladı

Kocaeli polisi, şüpheli davranışlarıyla dikkat çeken Gürcistan uyruklu iki kişiyi takibe aldı ve İstanbul’da kuyumcuda hırsızlık yaparken suç üstü yakalattı

Asayiş şubesine bağlı hırsızlık bürosu ekipleri müthiş bir operasyona imza attı. Edinilen bilgiye göre; Kurban Bayramı tatili öncesinde Gürcistan uyruklu olan Merabi Lashkareishvili (40) ile Malkhaz Sharabitze (34) isimli şahısların ilimizde banka ya da kuyumcu soygunu için geldiğini belirledi. Üç gün boyunca İzmit merkezinde ve bazı ilçelerde keşif yapan iki hırsız ilimizdeki güvenlik önleminin fazlalığı ve yakalanma ihtimali üzerine ilimizde hırsızlık yapmaktan vazgeçerek İstanbul`a gitti. Zanlıların kasa hırsızı olduklarını belirleyen asayiş şubesine bağlı hırsızlık bürosu ekipleri zanlıları İstanbul`da da takip etti.
 

DUVARI DELDİLER
Yaklaşık iki hafta süren takibin ardından Gürcü iki hırsız, kiraladıkları 34 EJ 9812 plakalı araçlarıyla gece 03.00 sıralarında İstanbul Bağcılar ilçesi Yeni Gün Mahallesi Bağcılar Caddesi üzerinde bulunan Beydağı Gold isimli kuyumcuya gittiler. Zanlıların kuyumcu dükkanına girmek için kuyumcunun bitişiğindeki prefabrike binanın kapısını kırdıklarını gören hırsızlık bürosu ekipleri durumu İstanbul Emniyet Müdürlüğü`ne de bildirdi. İstanbul polisinin gelmesiyle birlikte Kocaeli Hırsızlık Bürosu ekipleri ile İstanbul polisi birlikte hırsızlara operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda kuyumcuya girmek için prefabriği delen iki Gürcü hırsız suçüstü yakalandı.


OKSİJEN TÜPÜ BİLE VAR

Operasyonda kıskıvrak yakalanan Merabi Lashkareishvili ile Malkhaz Sharabitze`in üzerinde duvarı delmekte kullandıkları matkap, matkap ucu, levye, boru anahtarı, bez eldiven ile çok sayıda araç gereç bulundu. Ayrıca zanlıların kiraladıkları araç içerisinde yapılan aramada da kuyumcudaki kasayı açmak için piknik tüpü ve oksijen tüpünün de olduğu belirlendi. Zanlılar, kuyumcunun bitişiğindeki prefabrike binanın duvarını yıkıp kuyumcuya girdikten sonra altınların bulunduğu kasayı patlatacakları öğrenildi. Gözaltına alınan iki zanlı İstanbul polisine teslim edilirken, zanlılar ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ