KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Katili, güvercinler yakalattı
Katili, güvercinler yakalattı
Polis-Adliye
09 Kasım 2010 Salı 17:57
  • 7954
  • 12

Katili, güvercinler yakalattı

Kızkardeşinin eşini öldürdükten sonra kayıplara karışan Paşa Ersin 4 yıl sonra güvercinler sayesinde yakalandı

31 Haziran 2006 tarihinde Köseköy`de bulunan Barış Müzikhol`de meydana gelen olayda Gökhan Kitapçıoğlu(27), eşinin ağabeyi Paşa Ersin(36) tarafından silahla vurularak öldürülmüştü. İddialara göre, cezaevinden bir hafta önce çıkan Gökhan Kitapçıoğlu evinde doğum gününü kutladıktan sonra Müptela Bar`a gitmiş, burada kayınbiraderi Paşa Ersin`le tartışmıştı.
 

ÖZEL EKİP KURULDU
Tartışmanın büyümesi üzerine Paşa Ersin silahını çekmiş, içindeki tüm mermileri Kitapçıoğlu`nun vücuduna boşaltmıştı. Vücuduna 11 kurşun isabet eden Gökhan Kitapçıoğlu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmiş, olayın ardından Paşa Ersin kayıplara karışmıştı. Cinayet Masası ekipleri katil zanlısını yakalayabilmek için 6 ay önce 10 kişilik özel bir ekip kurdu.
 

EĞİTİM BİLE ALDILAR
Paşa Ersin`in, Konya Akşehir`de kaldığı tespit edildi, 4 kişilik ekip buraya gönderildi. Katil zanlısının güvercinlerle çok ilgilendiğini ve çok sayıda güvercini olduğunu belirleyen ekipler, kısa bir süre cins güvercinlerle ilgili eğitim bile aldı. Konya Akşehir`deki tüm evleri tek tek izleyen ve güvercinlerin bulunduğu evleri tespit eden ekipler, yaklaşık bir hafta boyunca bununla uğraştı.
 

İL İL GEZMİŞ
Katil zanlısının evini tespit eden ekipler, güvercin alma bahanesiyle Paşa Ersin`le buluştu, anında gözaltına aldı. Zanlının üzerinden Mehmet Korkmaz isimli bir kişiye ait sahte kimlik çıktı. İfadesi alınmak üzere Kocaeli`ye getirilen Paşa Ersin`in suçunu kabul ettiği, cinayet gününden bu yana il il gezdiği, birçok evde saklandığı öğrenildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ