KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kayıp kadın öldürülmüş olarak bulundu
Kayıp kadın öldürülmüş olarak bulundu
Polis-Adliye
22 Aralık 2011 Perşembe 22:55
  • 23967
  • 27

Kayıp kadın öldürülmüş olarak bulundu

Taksitlerini ödemek için merkeze Karamürsel merkeze inen ve ortadan kaybolan Necmiye Bediha Yavuz, boğularak öldürülmüş ve toprağa gömülmüş olarak bulundu

Karamürsel`e bağlı Karapınar Köyü`ndeki evinden taksitlerini ödemek için çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan evli ve bir çocuk annesi Necmiye Bediha Yavuz, dün akşam boğularak öldürülmüş ve toprağa gömülmüş olarak bulundu. Yavuz, geçtiğimiz hafta cumartesi günü, bazı taksitlerini ödemek için Karamürsel merkeze indi. Burada taksitlerini yatıran talihsiz kadından bir daha haber alınamadı.
 

MOBESE`DE GÖRÜLDÜ
Aile polise kayıp müracaatında bulunurken, bir taraftan da gelecek iyi haberleri bekliyordu. Kayıp müracaatı nedeniyle polis soruşturma başlattı. MOBESE kameralarını inceleyen ekipler talihsiz kadının son olarak Salı Pazarı mevkiinde görüldüğünü belirledi ancak bir daha herhangi bir ize rastlayamadı. Konuyla ilgili asayiş şubesine bağlı ekipler de soruşturma başlattı.
 

SAHİBİYLE GÖRÜŞTÜ
Kadının üzerinde altın olduğunu öğrenen ekipler Salı Pazarı mevkiindeki tüm işyeri çalışanları ve sahipleriyle tek tek görüştü. Talihsiz kadının son gittiği yer olarak Katırcıoğlu Tuhafiye`yi bulan ekipler bu adres üzerinde yoğunlaştı. Talihsiz kadının öldürülmüş olabileceği nedeniyle de 8 kişilik özel ekip kuruldu. Ekipler tuhafiyenin sahibi İbrahim Pınarkaya (30) ile telefonla görüştü.
 

DURUMU KÖTÜYMÜŞ
Pınarkaya ile yapılan görüşmeden ikna olmayan ekipler zanlıyı takibe aldı. Pınarkaya`nın maddi durumunun da kötü olduğunu öğrenen ekipler detaylı incelemeye devam etti. İbrahim Pınarkaya`nın bacanağı olan marangozda çalışan İsmail Çiçek ile araç kiralayıp il dışına gittiğini belirledi. Polis, ikilinin kiraladığı aracı da İstanbul`da Zincirlikuyu Mezarlığı`nın otoparkında terk edilmiş olarak buldu.
 

KIRKLARELİ`NE KAÇTI
Araştırmalar neticesinde polis, zanlıların Kırklareli`ne gittiğini belirledi. Zanlıları an be an takip eden ekipler zanlıların asker kazağı, asker beresi, asker eldiveni, fener, harita gibi aletler aldığını da belirledi. Bunun üzerine soruşturmayı derinleştiren özel ekip zanlılardan İbrahim Pınarkaya`nın Kırklareli Pınarhisar sınırında askerlik yaptığını ve Bulgaristan`a gidiş yolunu bildiğini öğrendi.
 

CİNAYETİ ANLATTI
Zanlıların kaçacaklarını anlayan ekipler ikilinin bulunduğu otele baskın düzenleyerek ikisini de orada gözaltına aldı. İki zanlı hemen ifadeleri alınmak üzere asayiş şubesine getirildi. Asayiş şubesine getirilen zanlılar suçlarını itiraf ederken, cinayeti de soğukkanlılıkla anlattı. Zanlılardan İbrahim Pınarbaşı`nın sahibi olduğu tuhafiye dükkanında işleri iyi gitmediği öğrenildi.
 

ALTINLARI SATTILAR
Bacanağı İsmail Çiçek`in de maddi durumunun kötü olması nedeniyle bu işe giriştiklerini söyledikleri öğrenildi. Ayrıca zanlıların talihsiz kadından aldıkları yaklaşık 10 bin TL civarındaki ziynet eşyasını da farklı kuyumculara sattıkları ve bir kısmıyla dolar aldıklarını öğrendi. Öte yandan iki kafadarın cinayeti nasıl işledikleri de ortaya tüm detaylarıyla ortaya çıktı.
 

YENİ HAVLULAR GELDİ
Zanlılardan İbrahim Pınarkaya`nın tuhafiyeye gelen Necmiye Bediha Yavuz`u ‘Yeni havlular geldi` diyerek bodrum katına indirdiğini ve burada boğduğunu söylediği ileri sürüldü. Pınarkaya ile diğer zanlının olayın ardından dükkanı kapatarak gittikleri ve gece geç saatlerde de dükkana gelerek talihsiz kadının cesedini kiraladıkları araçla Karamürsel`e bağlı Akçat Köyü`ne götürerek gömdükleri belirlendi.
 

YER TESPİTİ YAPILDI
Zanlıların bu ifadelerinin ardından İbrahim Pınarkaya`nın kendisine ait olan Akçat Köyü`ndeki arazide yoğun güvenlik önlemleri altında yer tespiti yaptırıldı. İki zanlının da katıldığı yer tespiti nedeniyle köyde hem polisler, hem de jandarma ekipleri geniş güvenlik tedbiri aldı. Yapılan kazı sonrasında talihsiz kadının cansız bedeni gösterilen yerde bulundu.
 

LİNÇ GİRİŞİMİ VARDI
Olay yerindeki incelemenin ardından da otopsisi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu`na gönderildi. Bu arada olayı duyup gelen Yavuz`un yakınlarıyla köyde yaşayan vatandaşlar zanlılara linç girişiminde bulundu. Olay yerinde hazır bulunan polis ekipleri adeta etten duvar örerek zanlılara kimseyi yaklaştırmadı. Olay yerindeki işlemlerin ardından 2 zanlı hemen asayiş şubesine getirildi. İki zanlının da olaydan dolayı pişman olduklarını söyledikleri ileri sürüldü.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ