KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Kızılay iş merkezinde gerginlik: 1 gözaltı
Kızılay iş merkezinde gerginlik: 1 gözaltı
Polis-Adliye
14 Mart 2019 Perşembe 12:09
  • 2875
  • 0

Kızılay iş merkezinde gerginlik: 1 gözaltı

Kızılay İş Merkezi’nde bulunan Cadde Kafe İzmit Belediyesi ekipleri tarafından tahliye edildi. Tahliye işleminin hukuka aykırı olarak yapıldığını belirten işletmeci Cevdet Sert, kolluk kuvvetleri tarafından gözaltına alındı.

İzmit’te bulunan Kızılay İş Merkezi’nin riskli yapı olarak görülmesi ve tahliye işlemlerinin başlamasının ardından binada son kalan işletme sahibi olan Cevdet Sert’in kafesi de tahliye edildi. Yapı Denetim Raporunun taraflı olduğunu, tahliyeye gelen memurların kendisine yıkım raporu bile gösteremediğini söyleyen Sert, yıkım kararı olduğu gerekçe gösterilerek yaptığı tüm itirazlara rağmen tahliye olmak istemeyerek gözaltına alındı, işletmesi tahliye edildi. Yaklaşık 4 yıldır süren zamanda ilk olarak kiracı olan Kızılay binadan taşınmış daha sonrasında 10 iş yerinden 9’u binayı terk etmişti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının raporu önce Cadde AVM’nin tadilat edileceği yönündeydi. Bu işlemi ise İstanbul’dan Yiğit AVM’nin yapacağı iddia edilmişti. Daha sonrasında ise bina için riskli bina raporu alınarak tahliye ve yıkım işlemi için başlatılan süreçte Cadde Cafe sahibi Cevdet Sert’e 90 günde çıkması için izin verildi fakat işletme sahibi Sert, iş yerini terk etmedi. Cevdet Sert kendi aldığı raporda ise binanın sağlam olduğunu, konunun mahkeme sürecinde olduğunu ve tahliye kararının geçersiz olması gerektiğini söylerken, iş yerini önünde ekiplerle yaşadığı tartışma sonrası gözaltına alındı.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ