Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4881 TL
  • 6.2287 TL
  • 7.2637 TL
Kocaeli Zirve
Domuz zannetti, öldürdü!
Domuz zannetti, öldürdü!
Polis-Adliye
08 Mayıs 2010 Cumartesi 12:23
  • 4191
  • 1

Domuz zannetti, öldürdü!

Tarlasına dadanan domuzlar için nöbet tutan köylü, domuz sandığı komşusunu vurarak öldürdü

Kandıra`nın Pınarlı Köyü`nde dün gece insanı hayrete düşüren bir olay meydana geldi. Bir kişinin tüfekle vurularak öldürülmesine yol açan olay şöyle gelişti: Hafta sonunda yapılacak Hıdrellez kutlamaları çerçevesinde köyde okutulacak mevlit ve düzenlenecek şenlik için köy sakinleri meydanda geniş katılımlı bir toplantıya oturdu. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar program yapan köylüler saat 02.00 sıralarında dağıldı.
 

NÖBET TUTUYORDU
Köy sakinlerinden bir çocuk babası 32 yaşındaki Celal Kardaş da diğerleri gibi evine gitmek üzere yola koyuldu. Ancak saat çok geç olduğu için kestirmeden gitmeye karar verdi. Yine köy sakinlerinden Mustafa Aktaş(60) da patates tarlasına dadanan domuzlar için aynı saatlerde nöbet tutuyordu. Kestirme olduğu için Aktaş`ın tarlasından gecen Celal Kardaş, biraz gürültü yapınca olanlar oldu.
 

DOMUZ ZANNETTİ
Celal Kardaş`ı domuz zanneden Mustafa Aktaş pompalı tüfeği ard arda ateşledi. 4 el ateş ettikten sonra domuzu vurduğunu düşünerek peşinden giden Mustafa Aktaş, gördüğü manzara karşısında büyük bir şok geçirdi. Domuz yerine köylüsünü vurduğunu anlayan Aktaş hemen muhtara giderek durumu anlattı. Muhtar da jandarmaya haber verdikten sonra patates tarlasına koştu.
 

DOMDOM KURŞUNUYLA
Ancak olay yerine gittiklerinde Celal Kardaş`ın cansız bedeniyle karşılaştılar. Kısa sürede olay yerine gelen jandarma ekipleri cinayet zanlısı Aktaş`ı gözaltına aldı. Mustafa Aktaş`ın ifadesinde “Tarlada nöbet tutarken bir gölge görünce domuz zannettim, ateş ettim. Ben nasıl böyle bir şey yaptım” dediği öğrenildi. Aktaş çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, vücuduna isabet eden 3 domdom kurşunuyla hayatını kaybeden Celal Kardaş ise toprağa verildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ